کتاب 2666

اثر روبرتو بولانیو از انتشارات کتابسرای تندیس - مترجم: محمد جوادی-ادبیات داستانی

سه استاد دانشگاه در مسیر یک نویسنده آلمانی متعصب؛ خبرنگار نیویورک در اولین مأموریت خود در مکزیک؛ یک فیلسوف بیوه یک کارآگاه پلیس در عاشق یک زن مسن تر است. اینها از جمله افرادی هستند که به شهر مرزی سانتا ترزا کشیده شده اند، که در طی یک دهه صدها نفر از این زنان ناپدید شده اند.

انتشار بعد از مرگ، i> 2666 ، به معنای La Vanguardia است، نه تنها رمان اسپانیایی بزرگ این دهه، بلکه یکی از پایه های اصلی است که کل ادبیات را تعریف می کند. "


خرید کتاب 2666
جستجوی کتاب 2666 در گودریدز

معرفی کتاب 2666 از نگاه کاربران
برخی از صفحات به 2666 من شروع به تعجب کردم که جایی که من این تکنیک را قبلا دیده ام، صحنه های بولانو، گاه گاه های کوتاه و گاهی اوقات طولانی، گاهی اوقات خطی و گاهی اوقات انحرافی (آجرهای کوچکی با ملات سفید بین آن پایه و اساس این هیولا را تشکیل می دهند از یک کتاب) سپس به یاد می آورم که جویس همان سبک را در بخش سنگ های سرگردان یلیسس (یکی از آنهایی که با \"برتر\"، جان کومه جی جی، جانبازان خود را بازنشسته می کند) شروع می کند. سنگهای سرگردان حدود 50 صفحه طول می کشد و 2666 عدد است. اثر این تکنیک، به جای اینکه خسته کننده یا ناخوشایند باشد، اهداف بولانو را به خوبی می کند، زیرا این یک رمان است که از طریق اقدامات، از طریق رویدادها و این سبک از نوشتن یک رمان از قطعات مختلف طول می کشد تا همه داستان های واگرا، متضاد و ناراحت کننده را در هر گستره و عرضی برای آنها بازی کند. مطمئنا یک خواننده به دنبال شخصیت هایی برای پیوستن به شخصیت های اصلی، شخصیت های زنده و تنفس برای پیروی از روایت، ناامید خواهد شد. اغلب مردم اغلب در این کتاب وجود دارد. با استثناء بخشی درباره Archimboldi و به میزان کمتری قسمت کوتاه درباره Amalfitano، شخصیت ها موضوع عمل و عملکرد هستند، صدها نفر از آنها، افزایش و نابود می شوند مانند سایه ها یا فانتوم ها و یا مجرمان، در خدمت یک شاخه از یک داستان و پس از آن دور انداخته شده است. هنگامی که کاراکترها دوباره به وجود می آیند، اغلب آنها به طور خلاصه به چشم می خورد. آنچه بولانو به خوبی انجام می دهد ایجاد یک جهان است. موفقیت 2666، عصبانیت او نسبت به خشونت بشریت، وحشت واضح و تنش جهان است که آن را ایجاد می کند، روایت های بی شماری که گاهی اوقات به آن متصل می شوند اما عمدتا به هوا نازک می اندازند و بعدا به نظر می رسد مانند خاطرات رویاها (جهان دیگری که بولانو دوست دارد به کشف؛ تقریبا تمام شخصیت های او در برخی از مواقع، حتی برخی از آن ها، رویاها را می فهمند و ما از طریق این رویاها چیزهای زیادی در مورد آنها و رمان به طور کلی یاد می گیریم؛ آنها نماد نمادین هستند و موتیغ های تکراری را آغاز می کنند که در نهایت اتصال ، در موارد غیر منتظره و عجیب و غریب، پنج قسمت متفاوت و غیر متضاد). سبک 2666 خشونت و رویا است. این یک کتاب است که تلاش می کند چیزی بزرگ باشد، تلاش می کند تا در بسیاری از موارد، اما فقط به آنها اشاره می کند، صحبت کردن در مورد آنها به طور واضح. این یک رمان کارآگاهی و یک رمان وحشت است و فهرستی از غیر انسانی انسان به انسان است، یک نمایش از عجایب طبیعی و فوقالعاده و یک موزاییک از بدبختی های مدرن است. به هر حال، همه اینها اینجاست، اما ما هرگز به آن نمیرسیم و هرگز نامگذاری نمیشود و این داستان هرگز به پایان نمیرسد. من فکر می کنم آنچه که بولانو پیشنهاد می کند با شخصیت Archimboldi این است که در میان واقعیت هرج و مرج و خشونت، شخصیت خلاق است، هنرمند که بیشترین منبع خود را دارد و راهی برای خروج از کابوس تاریخ و مقاومت دارد â € â € â € â € â € â € â € â € â € â € Ã \"

مشاهده لینک اصلی
گزارش، (احتمالا) نقد و بررسی ..... من قبلا، حتی قبل از اینکه آنها را بخوانم، این آجر را با آجر DeLillo آلیاژ زدم. بنابراین هیچ شکایتی ندارند. دو موردی جزئی دارند. احتمالا بیش از سطوح، به خصوص با توجه به اینکه چگونه عادت های خواندن و خواسته های من آنها را فیلتر کرده است. مجددا هیچ شکایتی ندارید. ابتدا آشکار است و فقط به یک یا دو هشت یا 900 صفحه خوب میرسیم. دوم، آنها هر دو به شدت محبوب هستند. فقط تعداد آنها را نگاه کن. منظورم این است که آنها فراتر از حد انتظار و شهرت هستند :: 15 و 16 هزار رأی به اضافه. آجرهای انبوه پسامدرن چگونه به وضعیت پرفروش و غیره تبدیل می شوند؛ (خودم یادآوری کنم: Pynchon، DFW، و غیره که boo = koo eyes میشن، بنابراین خیلی عجیب نیست؟). سوم اینکه هر دو نوع تشخیص چیزی است که بیمار در جامعه است - تجاوز و قتل در یکی از (با تشکر از شما نشان می دهد نشان نمی دهد)، زباله در یکی دیگر (من تنها کسی که خواستار بیشتر سطل زباله، کمتر بیس بال؟) چهارم ™ هر دو رمان های واقعی است. چهارمین احتمالا جایی است که گوی من است. تخیل و پرواز فانتزی کجاست؟ کجاست که فوق العاده است؟ جادوی کجاست؟ کجا عجیب است؟ کجایی؟ کجاست؟ جایی که من به آنجا میرسم، ناتان â € œN.R.â € Gaddis، دقیقا همان چیزی است که من می خواهم؟ یا حداقل به من بگو چه چیزی می خواهم که قبلا نمی دانستم که می خواستم. این که آیا در این تقاضا توجیه می شود یا خیر، من در حوزه خواندن خویش گزارش می دهم که منتظر آن هستم تا در هر لحظه از من پرسیده شود. و به این معنی است که بیشتر از روایت گاه به گاه رویای است. همچنین پروسس. خیلی خوب. خیلی کنترل شد عالی انجام شده است اما، دوباره، چرا آن را به برخی از شهر های بی نظیر کشف نشده در ابرها و یا تمدن در زیر بیابان پرواز؟ برای این نوع چیز، شما روشن و فرشتگان فرشته ..... ساختار هر یک از آن نیز به خوبی انجام می شود. اما چیزی انتظار نمی رود. هیچ چیز نوآورانه، نوآورانه یا تجربی نیست. آنها هر دو خود را در شیوه ای قرار می دهند که در آن رمان ها خود را ساختار می دهند، هم از لحاظ تاریخ شناسي (طرح و هم مسئله روایت) و هم از لحاظ گفتگو، پلیفوني و همدلی. اما به طور جدی و با گزارش های بیشتر از حوزه، شاید چیزی برای سفارش دادن یک خواننده به فایل های کتاب تحت خواندن وجود داشته باشد. (با تشکر از دوست کمک برای ارائه این کنتراست در ضمیمه به عنوان خوانده شده .....) اما اساسا آنچه که می گویند این است که این دو tomes، به همان اندازه که هر دو آنها تقریبا در هر دسته از جنبه های قضایی نه برای این خواننده آشکار شد. و این شاید به این دلیل است که من هر دو بعد از آنکه در آبراهامریکایی های پیشین آکادمیک به عنوان خوانده شده تجربه کرده ام، به طرز وحشتناکی بسیار عجیب و غریب دیده ام. منظورم این است که Pynchon، DFW \u0026 amp؛ WTV، McElroy، Gass، Gaddis، Young (همیشه جوان)، .... و بنابراین وقتی که من به DeLillo و Bolaà ± آمده ام من تجربه بسیار خوشمزه خواندن بود. اما چرا؟

مشاهده لینک اصلی
â € œMadness مسری است، â € ترین به یاد ماندنی ترین خط از این گسترده، desultory، Frankenstein از یک رمان است. و جنون، یک خسته کننده و خسته کننده در جهان Bolano است. من می توانم از طریق چند صد صفحه از ابهام تجربی در رمان بلند پروازانه مانند این، تا زمانی که پاداش وجود دارد. اما در نهایت، پاداش 2666، جزئی است. من این کتاب را دوست داشتم، آن را جذاب و تاریک خنده دار در معنای کافکا یافتم. از آنجا، طنز یا از دست داد، یا بعدا به ثبت رسیده است که در آن سرزمین سلین ترسناک قرار گرفته است، که اگر بتوانم چیزی ارزشمند در معرض خطر باشد، می توانم علاقه مند شوم، چیزی که با آن صحبت می شود یا با آن برخورد می شود. اما، همانطور که خواندید، آشکار می شود که داستان ها و نقوش ها به هیچ وجه، واقعا و یا ناسازگار به نظر نمی رسد، همانطور که با یک دیوانه نوشته شده توسط منطق بسیار شخصی و منحصر به فرد خود را به داستان ها و ایده ها، که تنها پایان آن است برنامه های کاربردی بیشتری از این منطق را بازسازی کنید، هرگز به هیچ وجه - به طور عمدی هیچ جا نمی روید - تنها هدف آن است که جنون خود را زنده و پرطرفدار نگه دارید. اگر شما هرکدام از شخصیت های دلسوز را از راه دور جستجو کنید، آنها آنها را پیدا نخواهید کرد. آنها حتی شخصیت ها را بیشتر شبیه زامبی ها نمی دانند. اگر فکر می کنید زامبی ها سرد هستند، پس از خواندن این کتاب، آنها ممکن است متنفر باشند. â € œDeath به زامبی â € ممکن است شعار جدید خود را. سپس این معنای این است که رمان چنان پر از ادبیات درون جوک و یا نوشته های متقابل متفاوتی است تا بتوان آن را به یک خواننده مانند من ناپذیر کرد. من واقعا نمی توانم تقریبا تمام کتاب نهایی را بگذارم. آیا قرار بود خنده دار باشد؟ جالب هست؟ شگفت انگیز؟ مرموز؟ شاهکار؟ من فکر نمیکنم. در حالیکه در مهارتهای بولانو بسیار مورد احترام است (دستورالعمل روایت او بسیار عالی است که باعث می شود که آن را برای خشمگین کردن استفاده کند)، و او برخی از احکام خوب، تصویری و فلسفی دارد تجربه نهایی این رمان فقط خستگی ساده است. به پایان رساندن آخرین صفحه، من کاملا سرد و بی علاقه شدم در برداشتن تمام داستان های مختلف enigmas.2666 می آید در سراسر به عنوان یک تمرین بزرگ در obfuscation روایت. اگر این کار را انجام دادید، مأموریت انجام شد.

مشاهده لینک اصلی
یک تکه ژانر خمشی یادآور Pynchon و Calvino. این رمان از پنج قسمت به ظاهر غیر مرتبط متصل شده است که همه آنها در مورد یک مورد فمیسیدها در یک شهر مکزیکی، به وسیله رودخانه، گذشته از حوا و آدامز، از فرورفتن ساحل به خم شدن خلیج پوشش داده شده است. بولائو این داستان ها را همراه با داستان شگفت انگیزی روشن و منسجم می نویسد اما همچنین تسلط قلم خود را نشان می دهد. با توجه به ماهیت ژانر خم شدن این رمان، خواننده ممکن است از یک بخش لذت بخشد، اما از دیگران ناراحت است. رمان هایی که می توانند چنین خنده های عظیمی را ثبت کنند چندان دور از دسترس نیستند. شما ممکن است با طول آن کنار گذاشته شود، اما خواندن شگفت انگیزی سریع است، سه قسمت اول را می توانید در یک نشست با دو نفر نهایی بخوانید و هر یک را برای خواننده متوسط ​​بخوانید. رمان فوق العاده ای است که من به شدت توصیه می کنم اما می گویم که قطعا برای همه نیست.

مشاهده لینک اصلی
[من درک می کنم که در حال حاضر انتشار نظرات انقلابی، ضد سانسور است. افسوس، این چنین بازنگری نیست گفته می شود این موضوع به واسطه تقریبا تمام چیز، بدون اشاره به صریح و احتمالا توهین آمیز به تیم نظارتی @ Goodreads @، و به همین ترتیب شما را تشویق می کند که آن را به ترتیب پرچم گذاری کنید. - اوت.] آن شب، همانطور که او در حال کار روی درب بود، با فکر کردن به زمان با دو سرعت، یکی بسیار کند بود، که در آن حرکت مردم و اشیا تقریبا غیر قابل مشاهده بود، و دیگر خیلی سریع ، که در آن همه چیز، حتی اشیاء منفرد، با سرعت درخشید. برای اولین بار به نام بهشت، دوم جهنم و تنها آرزوی آرشیوالددی برای هرگز در آن زندگی نمی کرد.\nدر همان سال که 2666 منتشر شد، هرچند که کاملا نادانسته بود که بولائو و در واقع ادبیات در آن زمان، ابتدا قدرت کندی را دیدم. من یک دانشجوی تازه وارد در کالج بودم و کاملا با زنان و غرور مشغول بودم. به ویژه، من تازه شروع به رشد مو کرده ام، به عنوان یک عمل تنها شورش نمادین، و مهمتر از همه، یک عمل است که من اعتقاد دارم، نوعی از زنانی را که من بعد از آن دوست داشتم جذب می کنم: دختر خلاق، دختر لینی، که هرگز باور به کاهش خدمه و Polos، نماد به عنوان آنها نشان می دهد نگرش های conformism و بیشتر، فاجعه، un-creativeness.I در آن زمان بسیار سریع بود. من به سختی خوابیدم، 1000 کلمه را در دقیقه خواندم، من در همه جا مثل مردی که دارای وجدان بود یا منحرف بود فرار میکردم که من بودم. در ورزشگاه، من هرچه سریعتر به همان اندازه که من می توانستم به حداکثر رساندن زمان خود برسیم، اما این نیز وجود داشت که من بالاخره دیدم که کمترین مردی بود که تا به حال دیده ام. این موهای او بود که ابتدا متوجه شدم. من دقیقا آن را جنسیت نکردم، اما هنوز غیرقابل زرق و برق دار بود: به پایین شانه ها و لوکس و فریاد زده، بی عیب و نقص. او احتمالا یک پیرمرد بود و از این رو بزرگتر از من و بسیار عضلانی بود. اما چیزی که بیشتر از هر چیزی متوجه شدم این بود که وقتی او وزنه را برداشت، او آن را در یک دهم سرعت همه افراد دیگر انجام داد. وقتی وارد ورزشگاه شدم، به آرامی به نیمکت ها می رفتم که در ابتدا فکر کردم اگر او از دست رفته بود . او صفحات را به طور عمدی، اما ناخودآگاه بارگذاری کرد، و سپس نشست و یا گذاشت و شروع به بلند شدن نمود. من نمی توانستم او را تماشا کنم زیرا این کندی چنین قدرت عظیمی را تحویل داد. او نیازی به حرکت سریع نداشت، زیرا او کنترل کاملی بر همه چیزهایی که در دست داشت، کنترل کامل داشت. من شروع به دیدن دانش آموزان پرانرژی شدم که سریع صحبت می کردند، با تظاهرات ظریف، در کلاس به عنوان تقلب، دروغ گفتن. دانش آموزان کسب و کار و یا سیاستمداران جزئی در تلویزیون، در حال اجرا در محافل در اطراف کارفرمایان خود که slowly ambledrough از طریق راهروها sycophants، بتپرستان بود. مردان واقعا قدرتمند نیازی به عجله ندارند. قدرت متضمن ضعف است. سال قبل، در 15 ژوئیه 2003، روبرتو بولائو از بیماری کبد مرده است، احتمالا مربوط به سوء استفاده از هروئین در دوران نوجوانی او است، اگر چه مصاحبه با همسرش اخیرا به حقیقت این شایعه دومی عظیم (حدود 1100 صفحه در نسخه اسپانیایی) 2666 پس از مرگ منتشر شد. کلمه بلاواسطه، بولائو، به طور لفظی به لری روهر از The New York Times شگفت زده شد: «اسامی گلادیاتورهای رومی، کسی که شکست ناپذیر است.» با این وجود، به رغم چنین ظاهری ظاهری، 2666 نگرانی مرکزی بود Bolaà ± در سال های خود را از کاهش سلامت. به عنوان خوانندگان کار او، ما موظف به توجه به این مشکالت نه به عنوان شگفتی با شهرت و یا غم و اندوه، اما برای دو دلایل کاملا جداگانه، که در ابتدا نگرانی عملی با ارائه خانواده خود (او یک بار همسر خود و دو فرزند او \"تنها مادر بزرگ\")، و دوم اینکه رانندگی هنری برای تکمیل شدن است، هر دو این چیزها غیرقابل انکار از اطمینان انسان بیمار از مرگ و میر خود است. از شهرت خود، نویسنده مبهم مرکزی به طرح 2666، به نام به نام بنو فون Archimboldi می گوید، [شهرت] ریشه در توهم و دروغ، اگر نه جاه طلبی. همچنین، شهرت کاهش یافته بود. همه چیزهایی که به شهرت رسید و همه چیزهایی که از شهرت صادر شد، ناچارا کاهش پیدا کرد. پیام فامیلی بی اطلاع بود. مشاهیر و ادبیات دشمنان غیر قابل قبول بودند.\nو ما نمی توانیم در این کلمات صدای بولائو خود را بشنویم، همانطور که در واقع ما گوشت و استخوان و دوگانگی جنسی و ناامیدی ناسیونالیسم بولائو را در برخی از انواع شخصیت های کوچک یا بزرگ به چشم می بینیم. اما اگر به نظر روشن می آید که نه Archimboldi و نه Bolaà ± â € œ به شدت به شهرت در گرگ و میش زندگی خود را به دنبال شد، بنابراین نتیجه نمی گیریم که Bolaà ± نه به پایان رسیده بود، کامل به دلیل ذکر شده است. و در واقع هر زمان که بولائو (نه فقط 2666)، بلکه کارآگاهان (Savage Detectives) را می خوانم، در هر جمله ای که در هر پاراگراف و صفحه وجود دارد، یک خشم و عصبانیت غیرقابل انکار را می شنوم. به طور خلاصه، بلافاصله کتاب Bolaà ± را غیرممکن می کند. در عوض، Bolaà ± O باید خورده شود، باید از طریق؛ خواندنش باید بیچاره و بی رحم باشد، سوار شدن از یک موج که ما می دانیم باید از بین برود و سپس به طور ناگهانی تمام شود و شما ...

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب 2666


 کتاب علف شبانه
 کتاب ماجراهای تن تن (23)
 کتاب زندگی دومت زمانی آغاز می شود
 کتاب در ژرفای آب
 کتاب قبل از طوفان (۸ جلدی)
 کتاب بن بست نورولت