کتاب گل هایی به یاد آلجرنون

اثر دانیل کیز از انتشارات معین - مترجم: مهرداد بازیاری-ادبیات داستانی

Flowers for Algernon یک رمان علمی تخیلی نوشته شده توسط Daniel Keyes است. داستان یک مرد مبتلا به اختلال ذهنی که تلاش آزمایشی او برای اطلاعات، الگورنون، یک موش آزمایشگاهی فوق العاده ای است. چارلی در نوشته های خاطراتی می گوید که چگونه عمل مغزی IQ خود را افزایش می دهد و زندگی اش را تغییر می دهد. همانطور که روش تجربی اثر می گذارد، اطلاعات چارلیز گسترش می یابد تا آن که از پزشکانی که دگردیسی خود را طراحی کرده اند، فراتر رود. آزمایش به نظر می رسد یک پیشرفت علمی از اهمیت اساسی است - تا زمانی که Algernon وخامت ناگهانی و غیر منتظره خود را آغاز می کند. آیا همین اتفاق خواهد افتاد به چارلی؟


خرید کتاب گل هایی به یاد آلجرنون
جستجوی کتاب گل هایی به یاد آلجرنون در گودریدز

معرفی کتاب گل هایی به یاد آلجرنون از نگاه کاربران
هنگامی که چارلی گوردون، فرد معلول ذهنی، تجربه ای را برای افزایش هوش خود تجربه می کند، زندگی او تغییراتی به شیوه ای که هرگز تصور نمی کند، تغییر می کند. اما آیا افزایش اطلاعات دائمی خواهد بود. برای اولین بار از گل برای الجنرون اطلاع داشتم که در قسمت Newsradio ذکر شد. من در مورد آن را فراموش کرده ام تا آن قسمت از سیمپسونها توسط الهام از آن، زمانی که هومر کشف شده بود مداد مداد در مغز او قرار داده شده است. من بیشتر از آن را فراموش کرده ام در مورد آن را دوباره تا زمانی که آن را برای نود و نه سنت در یکی از ایمیل های کتابGorilla من ظاهر شد. گل برای الجنرون یکی از آن داستان ها است که من آرزو می کنم من خواندن سال های پیش از آن. آن به سادگی شگفت انگیز است. آن را در مورد ماهیت هوش و اینکه چگونه اطلاعات می تواند تقسیم شود. این یک کتاب بسیار عاطفی است. شخصا، این یک کتاب بسیار قدرتمند برای من بود. برای بسیاری از زمان من در مدرسه، من پیش از این منحنی پیش رفتم و واقعا با بچه های دیگر کلیک نکردم. همانطور که اطلاعات چارلیز رشد کرد و در نهایت حتی دانشمندان را نیز آزمایش کرد که احساسات انزوا را افزایش داد و احساسات زیادی نسبت به چارلی داشتم. مشکالت او در این بود که گیلاس بر سر سندای تنهایی بود. همانطور که اطلاعات چارلیز رشد می کرد و چیزهایی را از گذشته اش درک می کرد، سخت بود که از او متأسف باشم. هنگامی که او شروع به عقب می کند، کتاب بیشتر و بیشتر غمگین می شود. کیت ها ذهن شما را در ناخودآگاه عاطفی لگد نمی زنند، برای اینکه مطمئن شوید. دوست دارم که کتاب در گزارش پیشرفت های دوره ای چارلی نوشته شده باشد. وسیله نقلیه کامل خود را نشان می دهد افزایش خود را در اطلاعات و کاهش در نهایت. در طول این کتاب، انسانها اشک ریختند. من مجبور شدم این کتاب را چند بار در نظر بگیرم تا از مکعب خودم ناراحت باشم. گلها برای الجنرون یکی از آن رمانهای داستان نویسی است که فراتر از این ژانر است. پنج از پنج ستاره

مشاهده لینک اصلی
چه عالی خواندن! من احساس می کنم این خیلی ساده است، اما هنوز یک کتاب کافی لذت بخش است.

مشاهده لینک اصلی
گل برای الجنرون یک کتاب فوق العاده در مورد چگونگی هوش خام می تواند هر دو هدیه و نفرین باشد. شخصیت چارلی گوردون، با استفاده از روش جراحی از شخصیت عقب مانده ذهنی که به سختی کارآمد است، هوش هوش فوق العاده ای را افزایش داده است، و در اولین تجربه شخصا این کتاب را می نویسد. این روش برای اولین بار در آزمایشگاه موسوم به الجنرون مورد آزمایش قرار گرفت که شخصیت اصلی آن را دوست دارد و آزمایش لیکوموتی از آنچه که تجربه می کند، مورد آزمایش قرار گرفته است. بلوغ نوشتن بهبود می یابد، زیرا او دقیق تر و دقیق تر می شود. با این حال (هشدار اسپویلر اما پس چرا کسی کتاب را بخواند که داستان را ترک کرده است؟)، همه چیز همه چیز شاد نیست و الجنرونه افت ناگهانی و شدید در IQ و در سردرگمی و درد زیاد دیده می شود. حالا چارلی می تواند یک درمان را پیدا کند و علائم افزایش یافته را حفظ کند؟ آیا او می خواهد؟ آیا او محکوم شده است به دور کامل و تمام خود آگاهی خود را از دست بدهد؟ این سوالات در سراسر کتاب مورد توجه قرار گرفته و برای خواندن عالی انجام می شود. این موضوع از زمانی که در علم فیزیکی مطرح شده است (من در این هفته از همان تدبیر خواندنی @ Understand @ توسط تد چیانگ خوانده ام)، اما درمان Keyes هر دو در حال حرکت و روشنگری و خواندن عالی است. Nota bene: در هفته جاری WebSummit در لیسبون، بریان جانسون درباره سرمایه گذاری جدیدش (پس از فروش 1B دلار Braintree به PayPal چند سال پیش) درباره آوردن این نوع پیشرفت شناختی در دنیای واقعی صحبت کرد، اما بر اساس تجربه چارلیز ترجيح داد تا من را تحسين کنه در مورد این زمینه جدید علمی عصب شناسی چقدر احساس می کنید؟ اجازه بدهید در نظرات نظر بدهم

مشاهده لینک اصلی
این باید یکی از زیر ژانرهای مورد علاقه من باشد؛ علمی تخیلی روانشناسی این است که در آنجا وجود دارد مانند اسکنر تیره و بیشتر از انسان. این نوع کتاب های SF است که من به کسانی که به سبک ژورنال نگاه می کنند توصیه می شود. این کتاب به موضوعاتی مانند ماهیت هوش، اثرات هوش بر روی دید دیگران و جهان اطراف شما و همچنین نگرش های اجتماعی نسبت به افراد دارای مشکلات ذهنی. ساختار روایت مجموعه ای از گزارش های پیشرفت است که توسط شخصیت اصلی نوشته شده است و جزئیات تجربیاتش در طول دوره درمان تجربی آن است. بنابراین ما یک شیوه ساده اما هوشمندانه برای نشان دادن تغییرات در ادراک و توانایی های ذهنی خود داریم که من فکر نمی کنم آن را به عنوان موثر بوده است اگر آن را در شخص سوم نوشته شده است. یکی از چیزهای شگفت انگیز در مورد این داستان می بیند راه نگرش دیگران نسبت به او تغییر می کنند، زیرا او هوشمندتر شد (همیشه برای بهتر) و اینکه چگونه دیدگاه او نسبت به دیگران تغییر می کند، همانطور که او از آنها فراتر رفت. این قطعا تغییر کرده است راه من در مورد افراد با مشکلات روانی فکر می کنم. یک نمونه عالی از اینکه چگونه SF می تواند یک ابزار نوشتار برای بررسی افراد و جامعه که دیگر ژانرها وجود ندارد، ارائه دهد.

مشاهده لینک اصلی
فریبنده و دلهره آور. دانیل کیئس، رمان 1958 در مورد یک فرد معلول فکری که از طریق یک روش پزشکی تجربی، به دست آوردن سطح نابغه، یک کلاسی از داستان علمی تخیلی است. چارلی گوردون در کلاس «شبانه» برای «بزرگسالان بزرگسال» شروع به فعالیت کرد تا بتواند یاد بگیرد به خواندن و به عنوان \"دیگران\". با کمک معلم مدرسه شبانه او با دانشمندان مصاحبه می شود و به برنامه آزمایشی پذیرفته می شود. در آزمایشگاه او با الجنرون، یک موش که درمان مشابهی دارد و می تواند یک سری لازانیا ها سریعتر از چارلی عبور کند، ملاقات می کند. هنگامی که چارلی اولین بار از طریق روش، قادر به سرعت Algernon در بازی پیچ و خم است و پس از آن پیشرفت به مراتب فراتر از آنچه که محققان ممکن است فکر می کند. اما پیشرفت های ذهنی است که نه توسعه عاطفی و اجتماعی است و چارلی به مشکلات هنگامی که زندگی او تبدیل شده است این تغییرات را به وخامت گذاشت. تعاملات خانوادگی و اجتماعی او تغییرات مهمی را متحمل می شود. چارلی همان فردی نیست که قبل از آن بوده است. تعارض چشمه زمانی شروع می شود که الجنرون شروع به نشانه های عقب ماندگی می کند و سوال می شود: آیا چارلی نیز آن چه را که به دست آورده، از دست داده است؟ به عنوان یک سری از گزارش های پیشرفت توسط چارلی برای سند و ادراک ادراکات خود را در طول آزمایش طولانی مدت، خواننده است در سفر از طریق گذشته تاسف بار چارلی، پیشرفت های فکری فوق العاده سریع و غم و اندوه از آنچه که ممکن است آمده است. Keyes با همدردی و همدردی با همدستی و درک آنچه به معنای انسان بودن است و مهمترین چیز است. کتابی که همه باید بخوانند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب گل هایی به یاد آلجرنون


 کتاب قلعه متحرک
 کتاب شهر موش کورها
 کتاب شاهزاده سرمگس
 کتاب مردان کوچک
 کتاب جاناتان مرغ دریایی
 کتاب هتل استنکلیف