کتاب وسوسه ی انتقام

اثر لی چایلد از انتشارات کتابسرای تندیس - مترجم: محمد عباس آبادی-ادبیات داستانی

وسوسه‌ی انتقام هفتمین کتاب از مجموعه‌­ی جک ریچر است که در سال ۲۰۰۳ منتشر شد. این داستان با روایت اول شخص و از زبان جک ریچر نوشته شده است.
جک ریچر، پلیس سابق ارتش، سال­‌هاست که ارتش را ترک کرده و زندگی پرماجرایی را آغاز کرده است؛ بدون خانواده، بدون دارایی و بدون هیچ تعهدی.
و البته بدون هیچ ترسی. با اینکه ریچر به دنبال دردسر نیست، دردسر همه‌­جا به دنبال او می­‌گردد. و وقتی دردسر او را پیدا می­‌کند، ریچر اهل جا زدن نیست... هیچ­‌وقت.
ده سال پیش یکی از مأموریت‌­های ریچر برای کشتن یک افسر اطلاعات ارتش که قصد فروختن طرح­‌های یک سلاح سری به عراق را داشت و یکی از همکاران نزدیک ریچر را به قتل رساند خوب پیش نرفت. حالا پس از یک رویارویی تصادفی همه­‌چیز برای او زنده می­‌شود. اینجاست که با آخرین شانس خود مواجه می­‌شود. بعضی‌­ها به آن می­‌گویند انتقام، بعضی دیگر هم شاید اسم رستگاری را روی آن بگذارند؛ اما برای ریچر چیزی نیست جز... عدالت.

- خواندن این کتاب مثل این است که با سرعت ۱۴۰ کیلومتر در ساعت در شب بدون هیچ چراغی رانندگی کنی و فقط مطمئن باشی به مقصد خواهی رسید، بدون اینکه بدانی چطور قرار است برسی.
Books `N Bytes


خرید کتاب وسوسه ی انتقام
جستجوی کتاب وسوسه ی انتقام در گودریدز

معرفی کتاب وسوسه ی انتقام از نگاه کاربران
The Persuader‎ (Jack Reacher #7), Lee Child
عنوان: وسوسه ی انتقام - کتاب 07 - از سری جک ریچر؛ نویسنده: لی چایلد؛ مترجم: محمد عباس آبادی؛ تهران، تندیس، 1394؛ در 524 ص؛ شابک: 9786001821691؛

مشاهده لینک اصلی
خب اینم از کتاب هفتم جک ریچر
اول از همه باید بگم مهمترین تغییری که این کتاب نسبت به کتابهای قبلی داشته اینه که به زبان اول شخص روایت میشه(درست مثل کتاب اول) که بستگی به علاقه تون داره که بهتر شده یا بدتر(من که در هر دو حالت خوشم میاد)
دوم اینکه ایین کتاب بیشترین ارتباط رو با گذشته جک ریچر داره (نه به کتابهای قبلی به گذشته جک ریچر)
همین چند وقت پیش یه دوستی ازم رسیده بود که آیا جک ریچر گذشته مرموزی داره؟؟ اون موقع که تا کتاب پنجم رو خونده بودم خیلی قاطعانه گفتم @نه!!!@ ولی الان اگه دوباره اون سوال ازم پرسیده بشه جواب متفاوتی میدم . این گذشته طوری نبود که کل شخصیت و رفتار جک ریچر رو برای همیشه تغییر بده ولی روی جک ریچر تاثیر گذار بود و حداقل توی این داستان و ماجرا نقش مهمی داشت.
باید بگم که فلش بک های زیادی در طول کتاب هست و داستانی در گذشته رو روایت میکنه که از اواسطش یجورایی میفهمیم قراره ته داستان چی بشه اما ذره ذره و یواش یواش اون رو به خورد ما میده و وقتی احساس میکنیم دیگه اون داستان یا بهتره بگم اون خاطره داره تموم میشه یکهویی ما رو به زمان حال برمیگردونه. انگار که میخواد ذره ذره مارو زجر بده.
به هر حال میشه زیاد راجب این کتاب حرف زد اما ترجیح میدم بیشتر نگم و امیدوارم یه روزی خودتون این کتاب رو بخونیدمشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب وسوسه ی انتقام


 کتاب آناکارنینا
 کتاب چلنجر دیپ
 کتاب تصویر دوریان گری
 کتاب توفان
 کتاب اما
 کتاب مامور Z 4