کتاب قلب سگی

اثر میخائیل بولگاکف از انتشارات ماهی - مترجم: آبتین گلکار-ادبیات داستانی

میخاییل بولگاکوف داستان قلب سگی را در سال 1925 نوشت، اما این کتاب حدود 35 سال پس از درگذشت او مجال انتشار یافت؛ در سال ۱۹۸۷. زیرا در زمان حیات او به‌هیچ‌وجه قابل انتشار نبود و هر که آن را می‌خواند از صراحت ضدکمونیستی‌اش به هراس می‌افتاد. قلب سگی همچنین مشهورترین اثر طنز انتقادی بولگاکوف به‌شمار می‌رود و از زبان یک سگ روایت می‌شود؛ سگی که به دست پروفسوری به نام پری آبراژینسکی جراحی و و شده و به قامت یک انسان در آمده است. بولگاکوف دیدگاه‌های خود درباره‌ی انقلاب شوروی را از زبان پروفسور آبراژنسکی ابراز کرده است. آنچه بیش از همه مایه‌ی آزردگی پروفسور می‌شود غفلت مردم از کار و وظیفه‌ اصلی‌شان است و پرداختن به کارهایی که در آن‌ها تخصص ندارند.


خرید کتاب قلب سگی
جستجوی کتاب قلب سگی در گودریدز

معرفی کتاب قلب سگی از نگاه کاربران
پر مغز و کامل در عینِ کوتاه بودن
به شدت بابِ طبعم بود

مشاهده لینک اصلی
عجب کتاب عجیب و ترسناکی بود...
مفاهیم این کتاب به شدت عمیق بودند،به حدی عمیق که اگر نویسنده میخواست بصورت مستقیم این مفاهیم رو بیان کنه،به حجمی 3 برابر حجم این کتاب نیاز داشت!
مثل اکتر آثار روسی،ارتباط برقرار کردن با این کتاب در اوایل،تا حدودی سخت است!اما خواننده از همان اول متوجه میشود با کتابی متفاوت مواجه است.
شاید از نظر مفهوم و نماد،تا حدودی بتوان این کتاب را با مزرعه حیوانات جورج اورول مقایسه کرد،هرچند که باز هم خیلی با هم تفاوت پیدا خواهند کرد


مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب قلب سگی


 کتاب لانه گریورها (دونده هزارتو)
 کتاب جنگولک بازی های جناب تام ۳
 کتاب در ستایش مرگ
 کتاب خانه درختی 65 طبقه
 کتاب بار هستی
 کتاب ما تمامش می کنیم