کتاب فقط پتی

اثر جین وبستر از انتشارات البرز - مترجم: پوران لشینی ابیان-ادبیات داستانی

Just Patty is the prequel to When Patty Went to College, which was Websters first novel. We see the same lovable prankster at school, causing just as much havoc as ever and delighting her fellow students with her scornful disregard for rules and etiquette.


خرید کتاب فقط پتی
جستجوی کتاب فقط پتی در گودریدز

معرفی کتاب فقط پتی از نگاه کاربران
Just Patty (Patty #2), Jean Webster (1876 - 1916)
Just Patty is Jean Websters sixth novel, published in 1911. It is a prequel to When Patty Went to College (1903).
تاریخ نخستین خوانش: بیست و سوم ماه نوامبر سال 2014 میلادی
عنوان: فقط پتی؛ نویسنده: جین وبستر؛ تصویرگر: چارلز ا. ریلایا؛ مترجم: پوران لشینی ابیان؛ مشخصات نشر: تهران، البرز، 1393، در 265 ص، شابک: 9789644428739؛ موضوع: داستانهای نویسندگان امریکایی قرن 20 م
پتی دختر جوانی است که به همراه دو هم اتاقی خود به نامهای کانی و پرسیلا در کالجی زندگی میکند. هر سه دوست به دلیل شیطنتهای بسیار پرآوازه هستند و مسئول کالج برای پیشرفت درسی آنها، و آماده شدنشان برای امتحان ورودی دانشگاه، آنها را از هم دور میکند، و این رخداد سرآغازی برای ماجراها و تجربیات تازه میگردد. ا. شربیانی

مشاهده لینک اصلی
پتی مثل همیشه فوق العاده بود، گرچه به نظرم کم سن و سال تر شده بود که احتمالاً ناشی از ترجمه ست. همینطور چشممان به جمال جری جوان روشن شد =) به قدری که شک کردم نکند کنستانتینِ جری جوان، همین کانی باشد که عاشق باغ های ایتالیایی ست.
و اما ترجمه، اوایل کتاب فاجعه بود، اما به مرور بهتر و بهتر شد. بارها با پدیده ی بهتر شدن ترجمه در طول کتاب مواجه شدم، مثلا در مردی به نام اوه. که هم طبیعی ست و هم غیرطبیعی. طبیعی ست به این علت که مسلما مترجم در طول ترجمه تمرین می کند، به نوع نگارش نویسنده عادت می کند و مسلط تر می شود، غیرطبیعی ست به این علت که مگر ترجمه بازخوانی و ویرایش نمی شود؟ که این دو دستی در ترجمه به چشم می آید؟ در نیاز مبرم به ویرایش همین بس که نام یکی از شخصیت ها، در یک فصل، به سه شکل وثیربای، ویت بوی و ویتربی آمده است!!!
در کل علی رغم ضعف های ترجمه، فرصت خواندن یک کتاب دیگر از جین وبستر با محوریت پتی عزیز را از دست ندهید.

پ.ن: چک کردم، کانی ویلدر همان کنستانتینه در جری جوان =)

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب فقط پتی


 کتاب شبح
 کتاب پیانوی خودنواز
 کتاب بذر جادو
 کتاب آخرین انسان
 کتاب چهار موش کور
 کتاب پیک نیک کنار جاده