کتاب شهر و ستارگان

اثر آرتور سی. کلارک از انتشارات کتابسرای تندیس - مترجم: حسین شهرابی-ادبیات داستانی

نویسنده‌ای به سفارشِ فضایی‌ها از سیاره‌ی سینِستِر مشغولِ نوشتنِ داستان است، اما سینستری‌ها از او می‌خواهند داستانش را عوض کند: آلیسِ قصه را که حتماً دختری است شبیه به استانِ آلزاسِ فرانسه، عاشق کشوری بزرگ‌تر کند که شبیه به چوب شور باشد.

مردی از اهالی تگزاس در لاتاریِ فضایی‌ها برنده شده و زندگیِ آگامِمنون را تکرار می‌کند. همسرش، کلیتِمنِسترا، قصدِ کشتنش را دارد چون آگاممنون طبقِ روایتِ هومر دخترشان را قربانی کرده؛ اما او می‌گوید روایتِ دیگری هم از داستان هست که طبق آن آندرومدا را به جزیره‌ای دوردست فرستاده.

مردی به جنونِ آدمکشی مبتلاست، به فروشگاه «ابزارآلاتِ درمان در خانه» می‌رود تا دستگاهی برای معالجه‌اش بخرد؛ اما به اشتباه دستگاهِ درمانِ مریخی‌ها را به او می‌فروشند. دستگاه هم اصرار دارد که: «گوریسیِ تو سهواً وازنیِ ضروریِ اشتیاق به فیم را در تو فرونشانده. این موضوع به نوبه‌ی خود باعث برانگیزشِ تو به دُووارک‌کردنِ کسی به شیوه‌ی وْلِندیش شده.»


رابرت شکلی از زمره‌ی بزرگ‌ترین نویسندگان کلاسیک علمی‌تخیلی است و بی‌شک طنزپردازترینِ آن‌ها. روزی که فضایی‌ها آمدند گزیده‌ای است از بهترین داستان‌های کوتاه این نویسنده.

‌جِی. جی. بالارد، نویسنده‌ی برج، درباره‌ی او و آثارش گفته: «طنازانه و نبوغ‌آمیز... مخلوطِ وُلترِ ناب و آب تونیک.» هارلن الیسون، استادِ بزرگِ علمی‌تخیلی، هم می‌گوید: «اگر برادرانِ مارکس هنرپیشگانِ خیال‌پرداز نبودند و به سراغِ ادبیات می‌آمدند، رابرت شکلی می‌شدند.»


خرید کتاب شهر و ستارگان
جستجوی کتاب شهر و ستارگان در گودریدز

معرفی کتاب شهر و ستارگان از نگاه کاربران
کتاب های مرتبط با - کتاب شهر و ستارگان


 کتاب نام باد (جلد اول)
 کتاب صبحانه قهرمانان
 کتاب پرواز بدون او
 کتاب رامونا همیشه راموناست
 کتاب اولین تماس تلفنی از بهشت
 کتاب سالار مگس ها