کتاب سوکورو تازاکی بی رنگ و سال های زیارتش

اثر هاروکی موراکامی از انتشارات نشر چشمه - مترجم: امیر مهدی حقیقت-ادبیات داستانی

سوکورو تازاکی ماه‌ها در چنبره مرگ گرفتار شده بود چون یک روز هر چهار دوست صمیمی‌اش به او گفته بودند که دیگر نه می‌خواهند ببینندش، نه با او حرف بزنند، هیچ‌وقت. او حالا به سارا دل بسته ولی رابطه‌اش با او هم به در بسته خورده است. سوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش رمانی است درباره عشق، دوستی، و سال‌های سال دل‌شکستگی.


خرید کتاب سوکورو تازاکی بی رنگ و سال های زیارتش
جستجوی کتاب سوکورو تازاکی بی رنگ و سال های زیارتش در گودریدز

معرفی کتاب سوکورو تازاکی بی رنگ و سال های زیارتش از نگاه کاربران
همه ما غریبه به خودمان هستیم، نادیده گرفتن رنگ واقعی ما، پیش فرض ما، مانند آینده ما ...

مشاهده لینک اصلی
این اولین بار است که من میخوانم Murakami. مردم می گویند رمان می تواند ایستاد چه چیزی در مورد این رمان منحصر به فرد است، من هیچ کار رمان یا خلاقانه ای را که توسط جزئیات شخصیت و شخصیت مشخص شده است، دیده ام. خواندن موراکامی مانند تماشای یک فیلم مورد علاقه در هنگام غذا خوردن است. نمی توانم متوقف کنم آرام باش

مشاهده لینک اصلی
این کتاب چاق، کمی (به لطف چیپ کیدز طراحی زیبایی و جذاب اما بی نظیر بی فایده)، موراکامی است که او را محدود تر می کند، و واقعا به این معنی نیست که سبک خاصی به نظر می رسد. داستان رویائی روحانی به روحانون جاز-باشگاه-صاحب-روحانی اجازه می دهد تا تغییراتی را در مورد ریف ها انجام دهد که پیش از آن انجام شده است: اجتناب ناپذیر بودن مرگ، تماشای هویت شخصی که مهم است، پایان جوانان و شروع بدبینی سرمایه داری ، راه های عجیب و غریب از میل جنسی ناخودآگاه و دلتنگی عشق. Tsukuru Tazaki ضعیف و بی رنگ Tsukuru Tazaki باید با تمام این گودال مقابله کند زیرا او در نهایت تصمیم می گیرد تا در سال 36 تصمیم بگیرد که چرا، به عنوان یک نوجوان، مجموعه ای نزدیک از چهار نفر از دوستانش تصمیم گرفت که او را به طور ناگهانی از بین ببرد و تمام تماس ها را قطع کند با او. به طور طبیعی او این کار را با داشتن یک دوست دختر فیس بوک باهوش خود انجام می دهد تا هر یک از مکان های جداگانه خود را ردیابی کند تا بتواند در آستانۀ خود بی اطلاع بماند و برخی پاسخ ها را تقاضا کند. این واقعیت بیشتر در واقعیت نسبت به کتک زدن قبلی، مانند The Wind Up Bird Chronicle و QQ05، مستلزم این نیست که موراکامی از طریق بحث های فلسفی، افسانه های افسانه ای، عباراتی از ظاهرا غیرشفاف (یعنی استعاره ها) موسیقی کلاسیک با توجه به اهتمام پذیرفته شده و در عین حال متعالی است. همانطور که با موراکامی هماهنگ شده است، همه چیز به هیچ چیز واقعا انسجام یا منسجم (و حتی برای من یک مشکل اساسی) نیست، و سهم کم کم است و مواجه شدن با دوستان هم غیرممکن است؛ اما رمان خواندن دوست داشتنی است که به سرعت در حال حرکت با لحظات خنک اندکی از متفکر، سورئال و دلسوز حرکت می کند. من آن را دوست داشتم.

مشاهده لینک اصلی
بر خلاف دیگر کتابهای موراکامی که خواندن آن را داشتند، ذهنم را به خود مشغول کرده بود (در حالت بیداری که حالت رویای خواب را برانگیخته است)، این کتاب احساسات من را در بر دارد. در مورد درد عاطفی و اینکه چگونه گاهی اوقات سعی می کنیم از خودمان دفاع کنیم. دفن حافظه آن را در مورد یافتن تعطیلات. آن را در مورد پیدا کردن عشق. آن را در مورد ایجاد خود را به اندازه کافی آسیب پذیر برای پیدا کردن عشق. این کتاب برای من کار کرد این باعث شد که من تمام احساسات @ را از بین ببرم و از انتخاب شدن شخصیتی که @ colorless @ است، احساس کنم و از این طریق می توانم به عنوان یک ego alter برای هر خواننده ای بمانم. موراکامی، با وجود شهرت به عنوان یک سنگین وزن ادبی. آنچه که او را بزرگ می کند، حالت های ذهنی و عاطفی است که می تواند با استفاده از زبان ساده و حقیقی، تحریک کند. کتاب های او، حتی بسیار طولانی می تواند به سرعت در حال خواندن.

مشاهده لینک اصلی
این اولین تجربه من با موراکامی بود، و من از آن لذت بردم. این داستان به هیچ وجه فریبنده نبود، اما در مورد شخصیت و هویت، چیزهای بسیار جالبی بود. شخصیت اصلی کمی پریشان بود، اما در نهایت این دقیقا همان چیزی است که موراکامی سعی می کند تحسین کند: این ایده که هر کس باید ویژگی مشخصی داشته باشد که آنها را جدا می کند. من کمی نگران بودم که چگونه برخی از شخصیت ها به موقعیت های خاص واکنش نشان دادند، زیرا نمی توانستم تصور کنم که چیزی به طرز عجولانه دستکاری شود. اما به طور کلی این یک تجربه گوش دادن جامد بود و مطمئنا موراکامی را بررسی خواهم کرد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب سوکورو تازاکی بی رنگ و سال های زیارتش


 کتاب ایزابل بروژ
 کتاب خاطرات آدم و حوا
 کتاب مرسو چه کسی را کشت؟
 کتاب قصری در پیرنه
 کتاب دو تا خفن تابستان خود را چگونه گذراندند
 کتاب نارسیس