کتاب ستاره سرگردان

اثر ژان ماری گوستاو لوکلزیو از انتشارات آموت - مترجم: سجاد تبریزی-ادبیات داستانی

از برنده جایزه نوبل سال 2008 ادبیات، ستاره سرگردان داستان دو زن جوان است که یکی از آنها توسط هولوکاست ریشه می گیرد و دیگری با تأسیس دولت اسرائیل. دختر جوان، استر، که در یک روستای کوچک کوهستانی در شمال نیوز که توسط نیروهای ایتالیایی اشغال شده است، یاد می گیرد که در اروپا در زمان جنگ چه می گوید. نوجوانی آرام جوان، او از دست دادن پدر عزیزش رنج می برد و با مادرش مجبور است از سربازان آلمانی فرار کند. در پایان جنگ، استر و مادرش سفر عجیبی به اورشلیم می گذارند، جایی که مسیر آنها با گروهی از پناهندگان آواره، از جمله Nejma، یک دختر فلسطینی است که داستان زندگی اش در اردوگاه ها داستان خود را از رنج و بقای استار را متعادل می کند.


خرید کتاب ستاره سرگردان
جستجوی کتاب ستاره سرگردان در گودریدز

معرفی کتاب ستاره سرگردان از نگاه کاربران
ترجمه پرتغالی از اصل فرانسوی را بخوانید. با توجه به طول زمان که من را به اتمام رسانده ام، باید قبول کنم کتاب اغلب احساس می کند کمی طولانی شده و قطع شده است. با این حال، چیزهای خوب به کسانی که صبر می کنند یا در این صورت، کتاب را پس از چند ماه به دست می آورند ارزش این است که واقعا یادآوری نکنند که آن را بخوانید. داستان یک دختر یهودی و مادرش مورد آزار و اذیت و مجبور شدن ایتالیا در آخرین مراحل جنگ جهانی دوم، تن را برای آنچه که به سرعت به تلاش برای رسیدن به دولت جدید یهودیان اسرائیل تبدیل می شود، تنظیم می کند. هنگامی که آنها موفق به دست یابی به آن می شوند، پس از آن تبدیل به نوعی داستان عادی از هر دو استر (دختر یهودی) و تصورات او از اسرائیل، همراه با Nejma (دختر عرب / فلسطینی)، مجبور به ترک روستای خود دقیقا به دلیل اسرائیل اعلام استقلال برای مدتی، Nejma به عنوان تصویر آینه Esthers در نوعی تحریف شده، پس از یک برخورد کوتاه بین این دو، خدمت می کند. در حالی که استر تلاش می کند با احساس تازه ای که از @ متعلق @ به دست می آید، Nejma با فاجعه جابجایی و در میان اردوگاه های پناهندگی به طور فزاینده ای از شرایط انسانی زندگی می کند، به طرز حیرت انگیزی از تجربه های خود یهودیان تحت اشغال اروپا نازی ها به عنوان یک کار ادبیات، به نظر می رسد کمی برای محکومیت وجود دارد. نویسنده این را به هر خواننده خود می اندازد تا نظر خود را در مورد این موضوع ارائه دهد. متاسفانه، از این دیدگاه خوانندگان، نویسنده بیش از حد زود نجما را نابود می کند و داستان را در استر و مراحل بعدی خود را برای خانه ای از خودش بازنویسی می کند. تصویرmirror image @ از رمان است، من فکر می کنم بزرگترین قدرت و دلیل اصلی من به دلیل استفاده از کتاب بسیار به پایان رسید

مشاهده لینک اصلی
من خیلی دوست داشتم این کتاب را دوست داشته باشم. چه کسی نمی خواهد؟ نویسنده برنده جایزه نوبل، هنر پوشش ناز و کپی من حتی بوی خوبی دارد و من آن را عطر می نامم. به علاوه، آن را در مورد جنگ و کتاب های مورد علاقه من در مورد جنگ (لوئیس دی Bernieres کاپیتان Corellis ماندولین). من متوجه شدم که قبل از شروع کتاب می پرسم: چه چیزی می تواند اشتباه باشد؟ 1) دو داستان نجماس و استر، نامربوط گفته می شود. شخصا، من فکر می کنم کتاب بدون نجما بخشی.2.) زبان زنده خواهد ماند. یا شاید اشتباهات آن ترجمه باشد؟ @ احساس بیشتر شبیه به شعر از نمایشنامه @ بررسی نقد برجسته در پشت کتاب احساس می کند بیشتر به عنوان یک شرح برای یک کتاب دیگر از author3) وجود دارد چیزی در مورد پایان که به نظر می رسد ناگهانی، به عنوان اگر Le Clezio به طور ناگهانی می خواستم تمام چیز به پایان برسد در وسط نوشتن آن. البته، البته خیلی بیشتر دوست دارم. بینش های شفاف در مورد جنگ و عشق و بشریت. صحنه های سکسی سکسی، جوانان نوعی واقعا قبل از وقت خواب قدردانی می کنند. و تراژدی شخصیت ها، به ویژه آنهایی که جزئی هستند. من فقط متوجه شدم، نوشتن این بررسی، که واقعا من این رمان را دوست دارم. اما نه، راه Toni Morrisons @ Beloved @ به من دست زد، و نه راه Falkners @ Light در ماه اوت @ من را متعجب کرد، نه راه Marquezs @ عاشق در زمان شبدر @ ساخته شده من می خواهم در رختخواب بمانم انجام هیچ کاری اما مالش بینی من در زبان آن نه، من آن را دوست دارم Niffenegers @ مسافران همسر زمان @: نور و تراژیک، اما فوق العاده فراموش نشدنی است. توصیه می شود به هر کسی که ذهن خود را صرف صرف چند روز آنها می توانست برای خواندن کامو یا ساراماگو استفاده می شود.

مشاهده لینک اصلی
[هشدار: spoilers] با این کتاب، تقریبا می توانم جایزه نوبل را درک کنم. یک رمان بسیار قدرتمند است. این کتاب با دو جنایت بزرگ دهه 1940، هولوکاست و نکتبا روبرو است. این داستان با یک دختر یهودی جوان به نام هلن / استر که در طول دوره ویشی در جنوب فرانسه زندگی می کند، آغاز می شود. این شهر توسط ایتالیایی اشغال می شود، اما زمانی که ایتالیا تسلیم می شود، آنها توسط آلمانی ها جایگزین می شوند و مادر خود را به ایتالیا می برد. در نهایت، آنها راه خود را به فلسطین می رسانند. در راه او به اورشلیم، کاروان او توسط کاروان فلسطینیان به اردوگاه منتقل می شود. او تبادل نام با یک دختر به نام نجما. سپس رمان به داستان نجما در اردوگاه تبدیل می شود که مردم از گرسنگی، تشنگی و بیماری می میرند. سرانجام فرار می کند، اما سرنوشت نهایی او مبهم است. سپس داستان به استر تبدیل می شود که در یک کیبوتس کار می کند. آخرین فصل ها نوعی مقدمه در مورد زندگی استراس بعد از مرگ، مادرش و تلاش او برای شناخت هر چیزی است که اتفاق افتاده است. تنها چیزی که این را از یک مورد مورد توجه قرار می دهد این است که برای یک کتاب این سیاسی، آن را کنجکاو ناپذیر است هیچ تحلیلی واقعی درباره اینکه چرا هر چی اتفاق می افتد، و هیچ اشاره ای به هیچ نوع راه حل وجود ندارد. مانند دزد کتاب، شخصیت های اصلی پدر در جملات زن و شوهر به عنوان کمونیستی توصیف شده است، اما هیچ کتاب بیشتر این موضوع را توسعه نمی دهد. هیچ بحثی در مورد صهیونیسم به عنوان یک جنبش یا مقاومت فلسطینی وجود ندارد، اما تنها اشاره های بی نظیر بهthe war @ وجود دارد. به طور خلاصه، به طور معمول با لو کلاسیو، احساس ناخوشایندی در مورد همه اینها وجود دارد.

مشاهده لینک اصلی
دختران بدون یک کشور: سرگردان ستاره، سرنوشت یک دختر یهودی، استر، که در جریان رویدادهای جنگ جهانی دوم به فلسطین فرار می کند، می گوید. در راه او، او با دختر فراری دختر فلسطینی نجمما ملاقات می کند و جاده های آنها برای لحظه ای فراموش نشدنی می آید. من این بخش از جنگ جهانی دوم را چندین سال پیش در دوره تاریخی دیدم و در آن زمان آن را نداشتم چیزی که ما روی آن تمرکز میکنیم. با نگاهی به آن، متوجه شدم که چطور می توان از رویدادهای خاص گذشته نادیده گرفت، به این دلیل که آنها در گذشته هستند و به همین دلیل بخش کوچکی از یک تصویر بزرگتر را تشکیل می دهند. از این رو، خواندن این کتاب تصمیم من برای اهمیت بسیار زیاد بود. رمان نه تنها ربطی به حوادثی است که در حال حاضر در اروپا اتفاق می افتد و سایر مسائل و درگیری هایی که در سایر نقاط جهان اتفاق می افتد، خواندن این رمان نیز باعث شده است که من در مورد والدینم فکر کنم و آنچه را که آنها از آن جا بوده اند آنها در حال حاضر و تبدیل به مردم آنها امروز. این تحقق تقریبا باعث شد که من بخواهم فریاد بزنم. بنابراین، آنچه که من به ویژه از این رمان با من به ارمغان می آورد، موضوع زمان و خاطرات در مکان هایی است که به جای شناخت تغییر می کنند، دفن می شوند. من خودم را فكر می كنم چطور در چند سال آینده بازخوانی خواهم كرد؟ و من در مورد این احساس عجیب و غریب از اتصال محل به حافظه - که آیا آن را یک خوشحال و یا دردناک است - تعجب می دانم و دانستن که دیگران هرگز آن مکان را به همان شیوه می دانند.به نتیجه، من واقعا لذت بردن از خواندن سرگردان ستاره و من با تشکر از Le Clà © zio و استر و Najma برای gifting من این غذا برای اندیشه.

مشاهده لینک اصلی
در ابتدا، این کتاب واقعا جالب بود. شرح جنگ جهانی دوم با توجه به یک پسر پناهنده. بخش اصلی این دو دختر، فرشته استر و فلسطین Nezuma است. این زاویه تازه است، زیرا کودک نمیداند که چه جهنم یا فلسطینی و چرا. استر مجبور به فرار از اسرائیل است و در راه نجمان ملاقات می کند. با این حال، این جلسه مسئله چشم نواز است و خیلی از آن را جدی نگیرد و همچنین مسئله هویت یهودیان، حتی اگر در بسیاری موارد تکرار شود. در هنگام خواندن یک کتاب، این واقعا یک چشمانداز بود - برای آن اطلاعات کمی در مورد مرحله جنگ وجود داشت، چه سالی است، و چندین بار در آغاز آهنگ، چندین بار طول کشید حدس بزنید. بنابراین تجربه خواندن کمی دیوانه شد. ایده ی انگلیسی: من در معرض معده در قلب بودم، می خواستم شر را ببینم، قبل از اینکه به او نگاه کنم، درک می کردم پس از جنگ به فضای دوران کودکی خود با فهم باز می گردد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ستاره سرگردان


 کتاب هرم
 کتاب تعطیلات مگره
 کتاب سپیددندان
 کتاب کیوتو (پایتخت قدیم)
 کتاب انجمن سری بندیکت
 کتاب آزادی