کتاب زندگی جای دیگری است

اثر میلان کوندرا از انتشارات فرهنگ نشر نو - مترجم: پانته آ مهاجر کنگرلو-ادبیات داستانی

نویسنده در این رمان، رنج‌ها و مسائل گوناگون میان یك مادر و پسر را بازگو كرده است .مادر به علت ناكامی در ازدواج، پسرش ـ یارومیل ـ را به مثابه سلاحی در برابر جهان و توجیهی برای شكست‌هایش به كار می‌گیرد. ((یارومیل)) در سال‌های پس از جنگ در چكوسلواكی با این تصور كه با پیوستن به جنبش كمونیستی به جهان واقعی وارد خواهد شد با شور و حرارتی تعصب آمیز به این جنبش می‌پیوندد .نگاه میلان كوندرا در این داستان كاوش درباره زندگی انسان و فاجعه تنهایی او در جهان است، جهانی كه در واقع دامی بیش نیست و بشر مغرور و سرگردان در ریسمان‌های به‌هم تنیده آن تلاش می‌كند.


خرید کتاب زندگی جای دیگری است
جستجوی کتاب زندگی جای دیگری است در گودریدز

معرفی کتاب زندگی جای دیگری است از نگاه کاربران
من این کتاب را کاملا دوست داشتم اما احتمالا برای همه نیست. آن را به طور ظاهری در مورد یک شاعر جوان و مادر قدرتمند او در طول دوره پس از انقلاب کمونیست چک، اما این اساسا فقط بهانه برای کاندرا برای صحبت در مورد هنر، شعر، سیاست، و صداقت برای 400 صفحه. شما می دانید که همه ی چیزهای انسانی کمی ناراحت کننده است تا در مورد صحبت کردن / خواندن در مورد آن، مگر اینکه آن را به خوبی انجام شود. ایده های Kunderas به چالش کشیدن و تحریک آمیز هستند، اما جذابیت غیر قابل تحملی شما را فراموش می کند که شما درگیر بحث جدی در مورد BIG TOPICS هستید. ممکن است شش سال از زمان خواندن @ خنده و فراموش کردن @ و @ Lightness غیر قابل تحمل بودن بودن @، اما این کتاب (ترجمه انگلیسی نسبتا اخیر از سال 2000، که من فکر کردم جالب بود) باعث می شود من بخواهم به عقب برگردم و او را بخوانم دوباره از اول. راه خود را بیشتر آتش زده و بسیار عالی از هر چیزی که من از نویسندگان داستان های معاصر خواندم.

مشاهده لینک اصلی
این یکی از 5 رمان من در تمام دوران است. برای من، آن چیزی است که من در یک کتاب نیاز دارم. این کیفیت که باعث می شود شما آن را پایین و بگویید، و یا فریاد DAMN! به نظر می رسد که میلان کوندرا به نوشتن می پردازد - نمی توانم توضیح دهم و یا اینکه چطور این کار را انجام دادم، اما تجربه خواندن این کتاب من را لرزید و تکان داد و تعجب کرد که آیا سحر و جادو روی صفحات ریخته شده است یا نه. داستان، شخصیت ها و نوشته ها خیلی شگفت انگیز بود، من احساس می کردم که هیچ نویسنده دیگری نمی تواند به آنچه که او انجام داد نزدیک شود. با این حال، کتاب \"خنده و فراموش کردن @\" و \"Lightness بودن غیر قابل تحمل بودن\" این کتاب شاهکار اوست و حداقل برای من، به عنوان کار داستانی مطرح شده است که همه ما باید از نظر کیفیت یک رمان بجنگیم. به نظر من، ماهیت یک رمان است. حیرت آور. لطفا خواندن و به من اطلاع دهید آنچه شما فکر می کنید. -CH

مشاهده لینک اصلی
زندگی جایی است. (1986). میلان کوندرا. *** 1 / 2. این احتمالا عجیب ترین رمان آینده ای است که تا به حال در سراسر آن آمده است. قهرمان این کتاب، جارمیل، در یک خانواده تحت کنترل مادرش رشد می کند و رفتار بعدی او محدودیت های بسیاری از قوانینی است که او در زمان بالغ شدنش مرتکب شده است. روابط او با زنان متفاوت است - حداقل می گویند. هدف او در زندگی، تبدیل شدن به یک شاعر بزرگ است، اما او تنها موفق به تولید کار دوم کلاس می شود. به رغم این، او خود را با استانداردهای عظمت حفظ می کند و از این شخصیت استفاده می کند تا با مامان و دیگر زنان به راه خود ادامه دهد. او در چکسلواکی زندگی می کند و در نهایت در حوزۀ اشغال در سیاست های آن کشور غرق می شود. داستان او نسبتا جالب است، اما کاندرا موفق به کشیدن خواننده به صورت مکرر می شود. ما به یک شخصیت به نام زاویه در اوایل کتاب معرفی شده است، اما ما تا به حال از او تا تقریبا پایان داستان از او شنیدن نیست. سپس ما یاد می گیریم که کاساویر چیست و تاثیری واقعی بر داستان ندارد. جارمیل یک فرد مبتلا به سندرم شخصیت تقسیم می کند؛ در حقیقت ما نمی دانیم که ما واقعا در حال خرید هستیم. گذشته از همه این، کتاب تقریبا تا انتها جالب است، زمانی که نویسنده تلاش می کند با جمع آوری تمام انتهای شل خود را به یک گره پایان دهد. من مطمئن نیستم که آیا من این رمان را دوست داشتم یا نه - هرچند تا پایان آن را خواندم.

مشاهده لینک اصلی
واقعا بد است که یک کتاب را پایان دهید و فکر کنید @ به طور کلی @! اگر با یک کتاب میلان کوندرا، که تاکنون من منطقه راحتی ادبی خود را در نظر گرفته ام، حتی بدتر از آن است. اما من نمی توانم کاری انجام دهم: شخصیت ها همه غیر قابل تحمل هستند. همه، خوب ... اساسا دو وجود دارد: یک مهاجم مهاجم و یک پسر بزرگ. چرخش همه چیز را در اطراف آنها. من متوجه شدم که آستر فقط برای ایجاد بینش خود تحت حجاب هزار نفس ریاکاری بود، اما این کار سخت است. من آن را آزاد ندیدم البته، پروس همیشه عالی است. پنجره ای که در رژیم باز می شود، مزاحم است. در مقدمه کاندرا می نویسد که این داستان را می توان در همه جا انجام داد، رژیم کمونیست باردار نیست. این ممکن است برای عبارات انسانی ستاره ناامن شخصیت اصلی باشد، اما کتاب بدون رژیم در پس زمینه نمی تواند آن را تصور کند. من نمی دانم چگونه با این ستاره های محدود کننده آن را ارزیابی می کنم: چگونه یک کتاب زیبا نوشته شده را ارزیابی می کنید، اما کجا می خواهید همه شخصیت ها را ببینی؟ من هیچ نظری ندارم. به هر حال، اگر میخواهید به کاندرا عشق بورزید، جایی که باید ترک کنید.

مشاهده لینک اصلی
کاندرا عشق است، زوبر یک عشق است. وجود جارمیلا چیست، عشق او چیست. لحظات معمول، تغییر افکار که باید متوقف شوند. کاندرا دوباره شکست ناپذیر بود هر چند که مادر من هرگز به من نرسیده بود ((مشاهده اسپویلر) [@ من می خواهم که شما به رختخواب بروید و تماشای عشق تو! @، WTF؟ (مخفی کردن اسپویلر)]).

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب زندگی جای دیگری است


 کتاب قلبی به این سپیدی
 کتاب ماکاموشی، پنجه ت رو بکش، کله پنیری!
 کتاب لانه کاغذی
 کتاب دلدار اسپوتنیک
 کتاب آدلف
 کتاب بی سایگان