کتاب رهنمودهایی برای نزول در دوزخ

اثر دوریس لسینگ از انتشارات ماهی - مترجم: علی اصغر بهرامی-ادبیات داستانی

چارلز واتکینز، استاد کلاسیک در دانشگاه کمبریج، در این رمان بلندپروازانه جنون و آزادی که برنده جایزه بوکر نامزد جایزه شده است، "زندگی درونی" فریبنده ای را در زندگی مدرن تصور می کند. دچار شکستگی شده و به بیمارستان روانی محدود شده است، زیرا دوستان و پزشکان او را به واقعیت بازگردانده اند. اما واتکینز به یک ماجراجویی عظیم پیکولوژیکی که او را از یک قایق ریسندگی در اقیانوس اطلس به یک شهر سنگی ویران شده در یک جزیره گرمسیری به سوی سفر بیرونی فضایی از طریق آوازهای سیاره می برد، آغاز کرده است. همانطور که او در ذهن خود از طریق حافظه حرکت می کند و دورتر از حد تخیل است، پزشکان او سعی می کنند او را با مواد مخدر قوی تر، در رقابت برای روح خود، تحت الشعاع قرار دهند. در این رمان تحریک آمیز، لسینگ ما را در یک سفر هیجان انگیز به قلمرو به ندرت چشم انداز ذهن درون ما می برد.


خرید کتاب رهنمودهایی برای نزول در دوزخ
جستجوی کتاب رهنمودهایی برای نزول در دوزخ در گودریدز

معرفی کتاب رهنمودهایی برای نزول در دوزخ از نگاه کاربران
من تعدادی از بررسی ها را خواسته ام که بیان می کند که 4/4 یا 1/3 از این کتاب برای اولین بار از این کتاب آهسته می شود و دشوار است. در حالی که من با این ارزیابی ها موافق هستم، به نظر من مشکل بزرگتر این است که قسمت های اول شخص کتاب، که در آن افکار و تصورات ذهنی بیماران روایت می شود، حلقه دروغین است. من در مورد مسائل شخصی سلامت روانی شخصی دوریس لسینگ بسیار کمی می دانم، اما روایت شخص اول مرد مبتلا به بیماری روانی من را به عنوان شخصیتی که هیچ نظری در مورد اینکه بیماری روان درمانی آن را دوست دارد، نوشته است. شخصیت اصلی بیماری روانی بیشتر شبیه یک دستگاه رسمی به نظر می رسد، نه تلاش برای انتقال تجربه فرد مبتلا به بیماری روانی. من بر این باور هستم که برنده شدن یا نپذیرفتن نوبل، خانم لسینگ صرفا بر تخیل او تکیه می کند تا حدس بزند کدام بیماری روانی به نظر می رسد و سپس ساختار یافته است که حدس زده می شود که به طرح او منطبق باشد. ظاهرا شرم آور است که او ادبیات اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی را بررسی کرده است یا بهتر است که در واقع به کسی که از این اختلالات رنج می برد صحبت کند. اگر او واقعا این تحقیق را انجام داد یا با این افراد صحبت کند، او یک کار وحشتناک انجام داد و تجربیات خود را در قالب شخصیت اصلیش انتقال داد. هیچ کس تا به حال ملاقات نکرده است که از این شرایط رنج می برد افکار خود را در هر چیزی نزدیک به سبک رمانتیک و فانتزی غریزی و شگفت انگیز از شخصیت های اصلی شخص روایت می کند. اگر به عنوان یک خواننده، اگر شخصیت به طور کامل به عنوان یک رمز برای مفهوم نویسندگان، و به هر حال این کتاب را بخوانید. اگر چه شما به من احترام می گذارید و شخصیت هایی را که افکار و احساسات خود را حداقل در یک واقعیت مشترک و واقعی زندگی می کنند، قدردانی می کنند، پس از آن خود را به نفع خود و یکی از خاطرات اخیر در مورد بیماری های روانی بخوانید. اگر بر روی تصویر غم انگیز و شگفت انگیز از بیماری روحی اصرار ورزید، خاطراتی از وضعیت عصبی من توسط Daniel Paul Schreber امتحان کنید. شما بهترین ها را از هر دو جهان دریافت می کنید - پرواز های فانتزی که خانم لسینگ سعی کرد آن را نشان دهد، و همچنین یک احساس از آن چیزی است که در واقع احساس می شود در مغز یکی از تجربه های چنین پرواز های فانتزی.

مشاهده لینک اصلی
خواندن دشوار است، همانطور که نویسنده تست خواننده را انجام می دهد، مانع و محاصره به عنوان انحراف از موضوع واقعی است که عمیق درون قهرمانان سرگردان دفن شده است و خواننده در یک سفر طولانی و دشوار برای رسیدن به حقیقت در مورد اسرار از زندگی است. دو سطح بسیار متفاوت روایت وجود دارد، در سطح واقعیت، بیمار / شخصیت در بیمارستان با آمنیسا پذیرفته شده است. اما واقعیت، ظاهرا جهنمی است که او در تلاش است تا در دنیای بهتر و کمتر فاسد دیگر سطح روایت، خود درونی خود، - رد انطباق که توسط پرسنل بیمارستان که دیدگاه متضاد را در مورد ساخت او سالم نیست. طرفداران زیادی از درامهای روانشناسی نیستند، اما لسینگ به من در این دنیای داخلی مکیده، اگر فقط برای پیدا کردن چگونگی حل و فصل وضعیت شخصیتها. من تعجب کردم اما ناامید نشدم واقعیت های متعدد و ارتباطات مبهم بین آنها به اشتباه و همچنین عمق این رمان افزوده می شود. در اینجا برخی دیگر از نقدها / انتقادی که مفید واقع شده اند. ایده آلیستی افلاطونی، مفهوم واقعیت و فلسفه صوفی در مباحث لسینگ با ایده آلیسم افلاطونی در جلسه ای برای رسیدن به جهنم مورد بحث قرار می گیرد. مقايسه جلسه با لسينس ديگر در آثار دوریس لسينس به عنوان زندگي ساختاری و مرگ شناخته می شود. و فانتزی های مرزی: دو جهان از بروز رسانی برای فرود به جهنم، یک مرور کلی است و کتاب عمیق را مورد بحث قرار می دهد، از جمله نظریه ی دکتر Ys که آمنیاز نوعی از خود درمان است.

مشاهده لینک اصلی
اکتشاف فضایinner، @ Briefing برای فرود به جهنم برخی از لحظات بسیار خوب است. رمان مراحل بازسازی یک استاد است که از واقعیت فاصله گرفته و هیچ چیز از زندگی قبلی خود را به یاد نمی آورد. دیدگاه های او درباره کشتی های خراب، آدم ربایی های بیگانه، آیین های عجیب و غریب و جلسات آسمانی خدایان اسطوره ای اشاره به برخی از افسانه های عرفانی است که هرگز به طور کامل نمی رسد. در عین حال، پزشکان بحث می کنند که آیا به او شوک درمان بدهد، او را مجبور کند یا او را از بیمارستان بیرون کند. در نهایت، ما در مورد استاد فقیر بیشتری پیدا میکنیم، اما صادقانه از رویاهای تبخیری خودداری کردم، آنگاه که آنها با جرقه زندگی واقعی خود جایگزین شدند. وعده نيمه اول رمان هيچگاه واقعا تحقق نيافت، و من احساس كردم كمي مشكل است. خواندن داستان پرویز لسینس، که کیفیتی است که به ندرت در رمان علمی تخیلی پیدا می شود، طراوت بود. من به خصوص از استفاده او از یادداشت های پزشکان، مکاتبات و مونولوگ های داخلی برای تحویل داستان داستان تقریبا لذت بردم، اما روایت او فاقد چیزی است که من در مورد بسیاری از sci-fi را دوست دارم: مفهوم تحریک کننده فکر و یا موضوع است که به وضوح بیان و (اغلب amateurishly ) رانده شده به خانه جلسه توقیف من باعث از دست رفتن توطئه های حرکتی و تحویل مستقیم فیلیپ K. Dicks Flow اشک های من، پلیس سعید و اوبیک، رمان های معاصر که موضوعات مشابه را مورد بررسی قرار دادند. در حالی که Lessies Prose بیشتر به طور پیوسته رضایت بخش است، داستان های PKD ها به سادگی جالب و سریع بود. با این حال، آیدی توصیفی را برای هر کسی که میخواهد چیزی غیرعادی در سبک ژانر علمی تخیلی بخواند.

مشاهده لینک اصلی
لسینگ با استفاده از تکنیک آگاهی، «خاطرات» یک مرد بدون شناسایی را که به بیمارستان روانی بستری شده است، نشان می دهد. خاطرات مردانه ماجراجویی حماسی در دریا است، اما کلمه ای که او در توصیف تجربیاتش استفاده می کند، نشان می دهد که او ممکن است دیوانه باشد. نظرات پزشکان نیز به ادعای انسان درباره تجربیاتش مربوط می شود. در واقع، روایت انسان را می توان به عنوان خاطرات تحریف شده اش که برای اولین بار به بیمارستان آورده می شود خوانده می شود: داستان او می تواند یک رویا، فانتزی، توهم یا واکنش به اثرات درمان های دارویی که او در حال گرفتن بیمارستان \"بخشی از قدرت کتاب این است که در آن لسینگ هر یک از این امکانات را باز می کند. لسینگ در رمانش، قراردادهای رمان ماجراجویی، اسطوره کلاسیک، داستان علمی تخیلی و حالت افسانه ای را در نقد محدودیت های ادراک انسانی گسترش می دهد. یک رمان سرگرم کننده ایده هایی است که با «عصر جدید» کار می کند و شاید برخی از گلها را برای الجزایران می توان بر روی سطوح مختلف یادداشت کرد - به عنوان رویای سوررئال، به عنوان داستان ماجراجویی، به عنوان تمثیلی، به عنوان تفسیر متافیزیکی در سبک. شاید این چیزی است که در مورد آن برجسته است - شما شروع به خواندن آن را به عنوان یک نوع روایت می کنید، اما خود را دوباره در نظر روش خود را به کتاب، به عنوان شما را از سایر روش های ممکن برای تفسیر وقایع در طرح آگاهی آگاه است.

مشاهده لینک اصلی
بر روی دیوید پریگلل به عنوان یکی از Modern Fantasys 100 Best NovelsNY Times برنده جایزه نوبل خود @ The Fifth Child: @ اخیرا جایزه نوبل ادبی نوبل Doris Lessing ... درباره خانم Lessing،Ms. لسینگ، که 88 ماه اینده را نوشت، هرگز دبیرستان را نگذاشت و به شدت خود را از طریق خواندن غریبه آموزش داد. او چندین کتاب از داستان، و همچنین نمایشنامه ها، غیر داستانی و دو جلد از زندگینامه خود را نوشته است. او 11 زن است که جایزه نوبل ادبیات را بدست آورده است ..... [بیشتر به نقل از خبرنگاران NY Times Motoko Rich \u0026 amp؛ سارا لیایل]Ms. قوی ترین میراث لسینگ ممکن است این باشد که او نسلی از فمینیست ها را با رمان خود در دستیابی به موفقیت و «دفترچه طلایی» الهام می گرفت. »در نقل قولش، آکادمی سوئدی گفت:« جنبش فمینیستی رو به رشد، آن را یک کار پیشگام، و آن متعلق به تعداد انگشت شماری از کتاب هایی است که دیدگاه قرن بیست و یکم نسبت به رابطه زنان و مردان را آشکار می کند. خانم لسینگ به طور جدی درباره زندگی درونی زنان نوشت و این نکته را رد کرد که آنها باید زندگی خود را به ازدواج و فرزندان محدود کنند. â € œThe Notebook طلایی، â € منتشر شده در سال 1962، ردی از داستان آنا Wulf، زن که می خواستم به صورت آزاد زندگی می کنند و، در برخی از راه بود، خانم Lessing تغییر اگو. از آنجایی که او ریشخند خشم و تجاوز در زنان را توصیف کرد، او به عنوان \"غیرممکن\" مورد حمله قرار گرفت. \"در پاسخ خانم لسینگ نوشت:\" به طرز شگفت انگیزی که بسیاری از زنان فکر می کردند، احساس، تجربه یک شگفتی بزرگ بود. \"

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب رهنمودهایی برای نزول در دوزخ


 کتاب هورااا سرمگس!
 کتاب موش و گربه
 کتاب پروفسور
 کتاب گذرنامه
 کتاب گشت شبانه
 کتاب کورالاین