کتاب راز فال ورق

اثر یوستین گوردر از انتشارات مرکز - مترجم: عباس مخبر-ادبیات داستانی

داستان راز فال ورق، درباره پسری به نام هانس توماس است كه مادرش سالها قبل همسر و فرزندش را ترك كرده. دلیلی كه نویسنده برای این كار مادر می‌آورد، این است كه او در جست‌وجوی هویت گمشده‌اش به سفر رفته است.
هانس شخصیت ویژه و قابل بحثی دارد. وقتی در مجله مانكنها عكس مادر هانس را می‌بینند و متوجه می‌شوند كه او در یونان زندگی می‌كند، پدر خانواده تصمیم می‌گیرد به جست‌وجوی همسرش برود. به‌طور تصادفی برنده بلیط بخت‌آزمایی می‌شوند و پول لازم را برای سفر به دست می‌آورند. در مسیر حركت به سمت یونان یك سلسله حوادث اسرارآمیز برای آنها پیش می‌آید، كه تعلیق مناسبی را در داستان به‌وجود می‌آورد.
در سفر با نانوایی آشنا می‌شوند و او یك كتاب كوچك كه با حروف بسیار ریز نوشته شده به هانس می‌دهد.
هانس با كمك ذره‌بینی كه كوتوله‌ای به او داده شروع به خواندن كتاب می‌كند. از این لحظه به بعد، داستان به دو بخش تقسیم می‌شود. یكی حوادثی كه برای هانس و پدرش اتفاق می‌افتد و دیگری حوادث و داستانهایی كه در كتاب كوچك آورده شده، و بخش اعظم رمان را شامل می‌شود.
با حوادثی كه اتفاق می‌افتد، رفته‌رفته داستان به رأس هرم نزدیك می‌شود تا ما به رمز رازهایی كه مطرح می‌شود پی ببریم. بسیاری از رمزها در كتاب كلوچه‌ای گنجانده شده است. مثل نوشابه رنگین‌كمان كه هر كس از آن بنوشد، همه مزه‌هایی را كه قبلا‌ً تجربه كرده بود در تمام اعضای بدنش احساس می‌كند. مثلا‌ً شوری و شیرینی را می‌تواند با نوك انگشتهایش هم احساس كند.خرید کتاب راز فال ورق
جستجوی کتاب راز فال ورق در گودریدز

معرفی کتاب راز فال ورق از نگاه کاربران
@ من هرگز تعلق ندارم من نه قلب، الماس، یک باشگاه، و نه یک بیل است. من نه پادشاه، جک، هشتم و نه آس هستم همانطور که من اینجا هستم - من فقط جادوگر هستم، و این که من مجبورم برای خودم پیدا کنم. هر وقت سرم را تکان دادم، زنگ های جینینگ به من یادآوری می کنند که من هیچ خانواده ای ندارم. من هیچ شماره ای ندارم - و هیچ معاملهای هم ندارم من در اطراف مشاهده فعالیت های خود را از خارج است. به همین دلیل من نیز قادر به دیدن چیزهایی که شما کور شده است. هر روز صبح شما به کار رفته، اما شما هرگز بیدار شده است. برای جوکر متفاوت است، زیرا او در این جهان با یک نقص قرار گرفت: او خیلی عمیق و بیش از حد می بیند. @ حقیقت یک چیز واحد است

مشاهده لینک اصلی
این رمان به جاستین گاردرز در جهان موفقیت Sophies World و همچنین خوانندگان را با مفاهیم فلسفی پیش می برد. با این حال، Das Kartengeheimnis مستقیما به مدارس مختلف تفکر فلسفی نمی پردازد، اما به طور کلی به روایت های هیجان انگیز به سوالات فلسفی اشاره می کند. این داستان از طریق چشم پسر جوان هانس توماس نقل شده است، او در سراسر اروپا سفر خود را به یونان با پدرش انجام می دهد. آنها یک تعطیلات را با جستجو برای مادر هانس توماس که خانواده اش را در نروژ ترک کرده اند، ترکیب می کنند. در سفر خود کشف، هرگز به بازگشت. با توجه به اطلاعات موجود در اختیار او، او زندگی خود را در دنیای مد در آتن ساخته است. سفر به وسیله ماشین از طریق اروپا با تمسخر پدران هانس-توماس آغاز می شود و داستان آن را در بعد جدیدی می گیرد، زمانی که هانس توماس به طور اسرارآمیز به یک ذره بین و یک کتاب جادویی با اسکن منحصر به فرد در مورد یک ملوان مهاجم فرشته نامیده می شود. Frode تنها بازمانده یک کشتی خراب بود، در یک جزیره جادویی ماموریت کرد. بنابراین یک داستان در یک داستان مهارت است. Frode از کشتی خراب خراب شده بود: یک عرشه کارت. از این عرشه کارت Frode، از تنهایی، 53 فانتزی همکاران مکالمه ایجاد کرد. این 53 شخصیت فکری به آرامی از سرزمین فانتزی خود بیرون می آید، چرا که او زندگی خود را در آنها نفوذ می کند. با این وجود، آنها بی اطلاع هستند که آنها جز ذات تخیل Frodes هستند. Frode نقش نقش خالق شخصیت های او را بر عهده دارد. با این حال، عرشه کارت همچنین یک جادوگر دارد که شخصیت کارت خود را برای کشتن خالق دستور می دهد. دو داستان از جستجوی مادر هانس توماس و خرابی کشتی در جزیره عرفانی شروع به همپوشیدن، همپوشانی و همکاری با مشکلات فلسفی وجود انسان می کنند. تجربه خواندن عالی، که من توصیه می کنم به افراد در تمام سنین.

مشاهده لینک اصلی
من پیشنهادtranslation theme @ به گروه کوچکی از دوستان گرامی برای این آخر هفته (که بعدها به ترجمه رمز و راز تبدیل شد) پیشنهاد کردم، و این کتابی بود که به ذهنم رسید. کوتاه بود برای خواندن در آخر هفته، یک ترجمه، و تحت رده های رمز و راز شده توسط اعضای GR بیرون رفت. برای صادق بودن، فکر کردم که یک قاتل با یک قهرمان 12 ساله است. اما وقتی خواندن شروع کردم، متوجه شدم که خیلی اشتباه کردم. هنگامی که من خواندن این کتاب را پایان دادم، به خودم گفتم که هر رمز و رازی در مورد قتل، سرقت و یا آدم ربایی است. این یک سفر جاده ای است که هانس با پدرش از نروژ به یونان در جستجوی مادرش که آنها را هنگام 4 سالگی به آنجا برد پیدا کردن خودش در طول این سفر هانس نه تنها در مورد لعن خانواده اش کشف کرد، بلکه در مورد پدر و مادرش و یک جزیره ی مخفی از دورف ها می دانست. این کتاب یک داستان زیبای داستان در داستان است و بر رابطه پدر و پسر متمرکز است. این فوق العاده خوب بود. مطمئنا آن را گم می کنید.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب مورد علاقه من تمام وقت است و گاردر یکی از نویسندگان مورد علاقه من تمام وقت است. تلاش او برای دومین سال قدرتمندترین است، به دلایل بسیاری که احساس می کنم - به اندازه کافی پیچیده است که شما را جذاب، جالب و غریب به اندازه کافی برای نگه داشتن آن نور و به اندازه کافی جدید (در آثار خود) که داستان در یک داستان (در یک داستان) با این حال، به طور کلی به سرنوشت اعتقاد ندارم، اما این کتاب باعث می شود که من باور دارم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب راز فال ورق


 کتاب من پیش از تو
 کتاب خفاش
 کتاب بازی دوستانه
 کتاب لبه تیغ
 کتاب ماجراهای تن تن (۵)
 کتاب بیرق انگلیس