کتاب دشمنان

اثر آنتون چخوف از انتشارات نگاه - مترجم: سیمین دانشور-ادبیات داستانی

«عمر یک انسان از هر اندوه شخصی گران‌بهاتر است. من از شما تمنا دارم که شجاعت و شهامت به خرج بدهید، به نام انسانیت این تمنا را از شما می‌کنم.» کریلوف رنجیده گفت: «انسانیت از هر دو سو باید باشد، به نام همان انسانیت از شما خواهش می‌کنم که مرا با خود نبرید. خدایا، چه فکر عجیبی! من به زور سرپا ایستاده‌ام، و شما مرا با انسانیت می‌ترسانید. من الان قادر به هیچ کاری نیستم. به هیچ دردی نمی‌خورم، زنم را پهلوی کی ول کنم؟ نه، نه...»؛


خرید کتاب دشمنان
جستجوی کتاب دشمنان در گودریدز

معرفی کتاب دشمنان از نگاه کاربران
از همه نظر عالی بود. روند داستان و همین طور غیر قابل پیش بینی بودن و از اون مهم تر مفهوم، ازخ وندنش بسی لذت بردم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب @دشمنان@ مجموعه ای از داستان های کوتاه آنتوان چخوف است که داستان کوتاهی با نام @دشمنان@ را نیز در بر دارد. چخوف با نگارش جزئیات و توصیف های دقیق از زندگی واقعی در روسیه عصر خود خواننده را با خود همراه می کند. هم چنين شرح بیماری و مشکلات روانی کاراکترها بر جذابیت و باورپذیری داستان ها افزوده است. البته این امری طبیعی در آثار نویسنده ای است که به تحصیل در رشته ی پزشکی پرداخته است.

این داستان های کوتاه جدا از داشتن زمان و مکان هاي (setting) مشابه دارای موضوع و خصوصیات متفاوت اند. تنها نکته ای که نظر من را در توالی داستان ها جلب کرد تکرار اسم برخی شخصیت ها در داستان های متفاوت بود. این تحلیل بعید از ذهنم نرسید که گویی یک داستان دوره ای از زندگی فردی را در ارتباط با شخصیت هایی نشان می دهد و داستان دیگری نیز درباره ی همان فرد منتها در زمان و کنار شخصیت هایی دیگری از زندگی است،مانند داستانی که عشق و ازدواج و جدايي زنی را پردازش می کند و داستان دیگری که زنی با همان نام و خصوصیات اما پخته تر با یک بچه در آن حضور دارد.

پی نوشت: ترجمه ی مورد مطالعه ي من متعلق به مترجم بزرگوار سرکار خانم سیمین دانشور است که توسط نشر نگاه چاپ شده است. امیدوارم انتشارات نگاه در چاپ بعدی، چاپ دوازدهم، اشکالات ویرایشی و چاپی کتاب را برطرف کند تا خواننده ای از لذت مطالعه ی روان کتاب بهره مند شود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دشمنان


 کتاب جنگولک بازی های جناب تام ۳
 کتاب الیزابت گم شده است
 کتاب سفر تک نفره
 کتاب آواز ملکه
 کتاب دوران کودکی
 کتاب چارلی و ساعت