کتاب دخمه

اثر ژوزه ساراماگو از انتشارات روزگار - مترجم: کیومرث پارسای-ادبیات داستانی

Cipriano Algor، یک پت و مت سالم، با دخترش مارتا و شوهرش مارال در یک روستای کوچک در حومه مرکز زندگی می کند، یک مجتمع مغازه ها، آپارتمان ها و دفاتر، که Cipriano هر ماه آن را در گلدان و کوزه های خود قرار می دهد. در یکی از این سفرها، او گفته است که هیچ تحویل بیشتری ندهد. Cipriano مایل نیست که دستبندهای خود را در ساخت عروسک های سرامیکی تلاش کند. به طرز شگفتآورانه این مرکز صد ها سفارش را مرتفع می کند، و Cipriano و مارتا برای کار کردن تنظیم می شوند تا زمانی که سفارش لغو شود و سه نفر باید از روستا به مرکز حرکت کنند. هنگامی که صداهای اسرارآمیز حفر از زیر آپارتمان ظاهر می شوند، Cipriano و Maral بررسی می کنند، و آنچه آنها پیدا می کنند، زندگی خانوادگی را تغییر می دهد. پر از عمق، طنز و غنای فوق العاده فلسفی است که هر یک از رمانهای Saramagos را نشان می دهد، غار یکی از کتاب های ضروری زمان ما است.


خرید کتاب دخمه
جستجوی کتاب دخمه در گودریدز

معرفی کتاب دخمه از نگاه کاربران
بازبینی این به نظر بی معنی است پو به شناسایی ژانرهای ترسناک و علمی تخیلی همراه با داستان کارآگاهی کمک کرد. کار او ضروری است

مشاهده لینک اصلی
داستان های پویا به طور گسترده ای متفاوت است و زمانی که به داستان های کوتاه می آید، نویسنده شگفت انگیز است. او این استعداد ایجاد داستان با ترس روانی در آنها دارد. من بعضی از داستان هایم ناامید شدم و خسته شدم، اما کتاب را از طریق هر کتاب بخوانم چون سبک نوشتن پوئ را دوست داشتم که تقریبا همیشه شاعرانه است. به طور کلی برخی از خواندن واقعا عالی با ترکیب متمایز سبک های مختلف.

مشاهده لینک اصلی
خوب، آقای پوس قطعا یک نویسنده عالی است. من واقعا دوست داشتم داستان های کوتاه او را بخوانم. در حالی که من از بسیاری از آثار اولیه او (به جزThe Lost Breath @) دوست ندارم، آثار بعدی او (1849-1839) در سطوح مختلف کار می کنند. جای تعجب نیست که او الهام بخش بسیاری از نویسندگان بزرگ است. بازرس او، C. Auguste Dupin (برجسته در @ Murders in the Rue Morgue @، The Secret of Marie Roget @ and Purpleined Letter @)، الهام گرفته از آرتور کانن دویل، شرلوک هلمز است. Poes @ Oval Portrait @، هر چند کوتاه، الهام گرفته وایلد تصویر Dorian Gray. بعضی از داستانها مانندPit و Pendulum @ و @ Deprived Burial @ موجب ترس شما می شوند. پو با ترس های ما بازی می کند و زندگی آنها را به ارمغان می آورد. هس همچنین در نوشتن دربارهی گناه بسیار خوب است که درTelltale Heart @ وBlack Cat @ دیده می شود. همچنین بعضی از داستان های عجیبexperiment وجود دارد مانند @ System of Doctor Tarr و Professor Fether @ یا یکی از بهترین داستان های کوتاه @ Facts در مورد M. Valdemar @ (این ممکن است به عنوان الهام بخش برای نام لرد Voldemorts پس، من می دانم، این تئوری کلمه فرانسوی وجود دارد) پو همچنین درباره انتقام درCask of Amontillado @ وHop Frog نوشته شده است. داستان های دیگر که ذکر شده است: ویلیام ویلسون (داستان داپلژانر)، عروسی مرگ قرمز (مرگ اجتناب ناپذیر) و اشکال طلا (شکار گنج). حالا به اشعار. من واقعا سبک نوشتن او را دوست دارم. من قبلا ازAnabel Lee @ و @ Raven @ شناخته شده بودم، اما در حال حاضر من واقعا دوست دارم @ شاد ترین روز @، رویای درون یک رویای @ و دیگران. سال ها من شنا پو را به عنوان یک شاعر شناخته بود، اما Ive هرگز داستان های او را خوانده . حالا باور دارم که نویسنده ای بهتر از شاعر است.

مشاهده لینک اصلی
من واقعا نمی دانم چگونه این را ارزیابی کنم بعضی از داستان های کلاسیک پوک (مسخره از مرگ قرمز، گودال و آونگ، گلدان آهنی، گوزن) نابغه ای نیستند. من دوباره این کتاب را با قصد بازنویسی داستان ها گرفتم و همیشه دوست داشتم بعضی از آنها را بخوانم. پس از خواندن درباره چندین داستان که من با آن آشنا نبودم، مجبور شدم این کتاب را به خاطر بسپارم زیرا واقعا واقعا بدی بود. منظورم کاملا دردناک است. این واقعا سخت است که اعتقاد داشته باشیم که همان شخص این را نوشت. بنابراین من این 3 ستاره را به دلیل اینکه برخی از داستانها ستاره ای هستند و بسیاری دیگر نیز وحشتناک هستند.

مشاهده لینک اصلی
من واقعا گیج شده ام در طول سال ها من شنیده ام که چگونه داستان های شگفت انگیز و شاداب و شبح وحشی است و هنوز وقتی که من این را خوانده ام من در نهایت خسته شدم. حتی زمانی که به اشعارم رسیدم که برای آن بسیار هیجان زده شدم، ناامیدانه تمام شد. این دقیقا همان چیزی است که کار او را خیلی بزرگ می کند؟ بدیهی است که این فقط نوع کار من برای خواندن است اما خیلی بد است زیرا من برای این پمپ شده بودم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب دخمه


 کتاب دیوید کاپرفیلد
 کتاب صخره تانیوس
 کتاب عشق در یک کلیک
 کتاب با کفش های دیگران راه برو
 کتاب خانه روان
 کتاب ما یک عمر قلعه نشین بوده ایم