کتاب خیابان میگل

اثر وی. اس. نیپال از انتشارات نیماژ - مترجم: مهدی غبرایی-ادبیات داستانی

ماریو بارگاس یوسا در ( موج‌آ‏فرینی) درباره و.س نایپل می‌گوید: بریتانیایی‌ترین نویسنده بریتانیا، نه فقط به سبب برازندگی و خوش ذوقی در زبان انگلیسی، بلکه بالاتر از همه چون هیچ یک از همکارانش در آن محسنات سنتی ادبی انگلیس، یعنی طنز، شوخ‌طبعی طعنه آمیز و شک و بدبینی ملایم به پای او نمی‌رسند. این نویسنده بریتانیایی هندی تبار در ۱۹۳۲ در ترینیداد به دنیا آمده و همچنان می‌نویسد!


خرید کتاب خیابان میگل
جستجوی کتاب خیابان میگل در گودریدز

معرفی کتاب خیابان میگل از نگاه کاربران
به طور کلی، مجموعه ای از عکس های نایپال، اثر کل بر خواننده را بسیار بیشتر از مجموع قطعات آن می سازد. تا حدودی پر از شخصیت های رنگارنگ، راوی در هر یک از داستان های خود خنده دار و ناراحت می یابد قبل از تعدیل و محاسبه این احساسات از طریق لنزهای رها شده از ساکنان دیگر در میگل خیابان. با هم این جامعه به چالش های اقتصادی و مشکلات زناشویی با یک نگرش عملی می پردازد که به آنها امکان می دهد تا بیشتر از آنچه که داده می شوند، بیشترین بهره را ببرند. در حالی که عمیقا در میکروکوزیت ناهمگن که خیابان میگل است غرق شده است، راوی به آرامی رشد می کند و می میرد تا بیانات پر جنب و جوش زندگی در اطراف او را درک کند. از طریق روایت پسرانه، چشم نواز نایپول برای گفتگو و توسعه شخصیت، یک روایت غنی و قابل دسترس را در مورد زندگی روزمره یک جامعه ترنیداد ایجاد می کند. نتیجه چیزی است که هر خواننده می تواند به آن ارتباط داشته باشد: \"من هرگز یک مردی را ندیده بودم که زندگی را همانطور که کلاه بود لذت برد. او هیچ چیز جدید و چشمگیر نگذاشت - \"در واقع، او هر روز یک کار مشابه انجام داد\"، اما او همیشه از آنچه که انجام داد لذت برد. و هر زمان که او و پس از آن موفق به پیچ و تاب فوق العاده به برخی از چیزهای عادی (203، Vintage 2002 Edition)

مشاهده لینک اصلی
من این رمان را در طول دهه 1940 در ترنیداد یک یادداشت منحصر به فرد و جالب زندگی بودم. از منظر مفیدی از یک راوی که درست در وسط میگل خیابان بزرگ شده است، از درون خیابان فرار کرده است و از این رو، تجربیات دوران کودکی اش، جدید و گسترده تر است. این اثر بازتابی عالی از فرهنگ Caribbean انگلیس است، اما همچنین شامل بسیاری از تم های و عناصر جهانی نیز هست. نایپول یک تصویر بسیار واضح از زندگی در میگل خیابان را برای خواننده از طریق قسمت هایی از شخصیت های مختلف که در خیابان زندگی می کنند، نشان می دهد. توصیف او از طریق چشم بی گناهان کودک هر دو طنز آمیز و بسیار واقعی است. راوی به طور ناخودآگاه خواننده را نشان می دهد که میزان وحشتناک فقر در خیابان است، که به معنای واقعی کلمه به ساکنان تپه می زند و باعث می شود تا بسیاری از رفتارهای عجیب و غریب آنها به وجود آید. روایتگر شیوع خشونت در فرهنگ را نیز در بر میگیرد و موارد متعددی از ضرب و شتم را به طور غیرمنتظره و مودبانه توصیف می کند. نایپول واقعا خواننده میکروکوزم میگل خیابان را نشان می دهد و جوهر فرهنگ کارائیب را جذب می کند. نتیجه کلی رمان است که سرگرم کننده و لمس است، اما همچنین به طور قابل توجهی واقعی است و نشان می دهد بسیاری از مشکلات عمیق اقتصادی و فرهنگی در منطقه است.

مشاهده لینک اصلی
میگل خیابان قطعا کتاب مورد علاقه من است که تا کنون خوانده ایم! من فکر میکنم آنچه که بیشتر درباره این کتاب از آن لذت میبرید این است که نایپول بیوگرافی بسیاری از کاراکترهای مختلف را به پارچهی خیابان میگل تبدیل میکند. از طریق داستان کوتاه فردی در مورد شخصیت های جالب و عجیب و غریب که جامعه را تشکیل می دهند، من توانستم یک ضربه شلاق بزنم به فرهنگ ترنیدادان. به طور کلی، طرح کتاب بود که احتمالا من را بخواند. من واقعا دوست داشتم که نایپول از داستانهای کوتاه برای نشان دادن موضوعات مختلف استفاده کند اما آنها با استفاده از یک راوی مشابه و نگه داشتن مکان هایی از داستان هایی که در اطراف خیابان میگل قرار داشتند، آنها را با هم مرتبط کردند. از آنجا که گفتمان و روایت در هر یک از داستان های کوتاه، واضح و مختصر بود، هرگز به عنوان یک وظیفه ای برای تبدیل صفحه نبود. در نهایت، من با بسیاری از برداشت های فرهنگ ترنیدادیایی باقی مانده ام، اما بدون شک ضرورت سلطه مردی در ذهن من غالب است. همانند سایر رمانهایی که ما خواندیم بسیار مهم است که مردان بتوانند در این جامعه کنترل کنند و من فکر می کنم سوال واقعی من این است که عوامل این موضوع را در خیابان میگل خیانت می کنند؟

مشاهده لینک اصلی
پس از خواندن میگل خیابان، این واقعا نوع کتابی بود که من معمولا دوست دارم. هیچ پیشرفت شخصیت قوی یا قصه داستان خطی وجود ندارد، و با این حال، من نمی توانم کتاب را پایین بیاورم. نایپول توانست توجه من را به سادگی به طور باورنکردنی در مورد زندگی روزمره کسانی که در میگل سنت زندگی می کردند را به خوبی درک کرده بودند و به این معنی که آنها را ترک کنند. پس از خواندن این کتاب، احساس کردم که Id به سطح درک در مورد زندگی روزمره کلاس پایین ترین در ترینیداد رسید. حتی بدون توالی بسیار زیادی بین vignettes، من هنوز هم به نتایج هر شخصیت مشغول بود، با وجود تعداد کمی از آنها reoccurring. در نهایت، من تعجب کردم که از خواندن این کتاب لذت می بردم همانطور که قبلا به آن توجه داشتم، اما توجه من را حفظ کرد و نگاهی به کشورهایی یافت که قبلا تجربه نداشتم.

مشاهده لینک اصلی
بخش هیجان انگیز از V.S. Miguel Street نایپول خواننده تجربه است. آن را با هیچ رمان دیگری که خوانده ام مقایسه نمی کند. داستان هیچ طرح مداوم ندارد، هر فصل کمی از قبل جدا شده است، و بسیاری از پارامترهایی که رمان اساسی را تعریف می کنند (طرح، اوج، دایکینگ) نمی توانند به میگل خیابان اعمال شوند. با این حال، چیزی است که خواننده در خواندن هر فصل از رمان نیاپول است که نشانه عمیق در درک خوانندگان از زندگی جزیره است. این رمان به نوعی فقط مجموعه ای از داستان های خیابان میگل است، اما این توضیح بیش از حد ساده است. در واقع، نیاپول خواننده را مستقیم به ترینیداد حمل می کند و ما را به عنوان راهنمایی راوی جوان ما معرفی می کند که ما را به همسایگان جدید ما معرفی می کند. در راه نعاپول به مردم ترینیداد می گوید که ممکن است در سایر نقاط جهان با مشکلی در جنگ نادیده گرفته شود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خیابان میگل


 کتاب فروپاشی
 کتاب بیگانه
 کتاب مجموعه کتاب های فردریک بکمن
 کتاب جادوگر تاریکی
 کتاب صبحانه در تیفانی
 کتاب دبیرستان بدترین سال های زندگی ام