کتاب خانه خیابان مانگو

اثر ساندرا سیسنروس از انتشارات کتاب آمه - مترجم: دیبا داودی-ادبیات داستانی

کتاب حاضر، مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه آمریکایی است که با زبانی ساده و روان نگاشته شده‌اند. «موها»، «پسرها و دخترها»، «اسم من»، «روز خوب ما»، «خنده»، «سمساری جایل»، «میمی اورتیس»، «داریوش و ابرها»، «صندل»، «یک ساندویچ برنج»، «اولین شغل من»، «بدشگون»، «خانواده پاکوچولو»، «آن‌هایی که نمی‌دانند» و «مارین» عنوان‌های برخی از داستان‌های این کتاب هستند. در داستان «خانه خیابان مانگو» می‌خوانیم: «ما از اول ساکن خیابان «مانگو» نبودیم. پیش از آن در طبقه سوم آپارتمانی در خیابان «لومیس» زندگی می‌کردیم و پیش از آن خیابان «کیلر». قبل از «کیلر» در «پائولینا» می‌نشستیم و دیگر قبل‌تر از آن را خاطرم نیست»


خرید کتاب خانه خیابان مانگو
جستجوی کتاب خانه خیابان مانگو در گودریدز

معرفی کتاب خانه خیابان مانگو از نگاه کاربران
این کتاب به من یادآوری خاطرات دوران کودکی من و آنچه که در اطراف من اتفاق افتاده است را یادآوری می کند و من آن را از طریق بسیاری از احساسات و خاطرات به ارمغان می آورم، با این حال، تنها چیزی که من واقعا در مورد کتاب مورد علاقه ام بود، مقدمه ای بود که توضیح داد که نویسنده سعی کرد برای انجام این کار، چطور او را پیدا کردیم و امیدواریم همه پیام ها از این تجربه خواندن خارج شوند. این کتاب به من خسته شد و اگر چه من می توانستم مسیر اصلی اسپرانزا را بگیرم و راه های جانبی - برای نشان دادن همه مردم اطراف (و من فکر می کنم معرفی به آن کمک هم کرده بود)، هنوز احساس کردم مقدمه بهتر از داستان های درون کتاب. این داستان ها در این کتاب بسیار متفاوت بود و گاهی هرج و مرج (به این ترتیب افرادی که می گویند نمی توانند درک کنند چه اتفاقی می افتد) و من خسته شدم و همچنین فقدان خط داستان. تنها چیزی که احساس می کنم دوست دارم این بود که توسعه نوشتن - در ابتدا اسپرانزا فقط یک کودک است و به عنوان یک عنوان می نویسد، اما نوشتن بهتر می شود، همانطور که رشد می کند. و در واقع من فکر می کنم که این به طرز قاطعانه است، اگر چه بسیاری از متخصصان به نظر می رسد که بسیار ناراحت کننده است. من دوست پیامی را که نویسنده سعی داشت منتقل کند، دوست داشتم، اما این کار را انجام ندادم. با این حال، مقدمه خیلی خوب بود که تقریبا شروع به گریه کردم.

مشاهده لینک اصلی
از دیدگاه اسپرانزا، House on Mango Street، مجموعه ای از تصاویر کوتاه درباره احساسات و تجربیات Esperanza است که در بخش شیکاگو زندگی می کنند. از دیدگاه جوانانش (یک دختر جوان لاتینا که در این بخش از یک شهر بزرگ زندگی می کند)، او در امیدها و رویاها و جایگاهش در جهان گریه می کند و از مشاهدات در مورد نزدیکانش سخن می گوید. در حالی که نقاشی های مجلسی در مجلس در خیابان مانگو دارای دیدگاه های گوناگون هستند، من فکر می کنم که بسیاری از آنها کمی با زرق و برق دار بود که زیاد نشان نداد. Cisneros با کیفیت شعری می نویسد، اما داستان ها فقط با هم به راحتی می آیند، و واقعا وجود ندارد که شما را به جهان Esperanza هدایت کنید. بنابراین، در حالی که Esperanza از چیزهایی سرزنش می کند، این تفاوت بین این است که چگونه احساس می کند و این واقعا چه معنی می دهد. این به این دلیل است که داستان ها عمیق جدی ندارند و تنها به چشم اندازهای دیدگاه اسپرانزا می پردازند. مطمئنا، بسیاری از جنبه های آنچه اسپرانزا را امیدوارانه، انتظارات، مشاهدات خود می بینیم، می بینیم، اما آنها فقط به عکس های فوری محدود می شوند تا زمانی که با یک ایده دیگر در می آید. بنابراین، شما تعجب می کنید که این افراد در زندگی او هستند، چرا او در مورد آنها نوشت، و چرا آنها بر او اعمال می کنند. خانه در خیابان مانگو کاملا ناامیدی نبود، زیرا در نقاط لذت بخش بود، اما توسعه آن کمی سبک بود و به طور کامل کاوش نمی شد.

مشاهده لینک اصلی
این همه زمان مورد علاقه من است - کوتاه و خشن. شما می توانید آن را به سرعت برای لذت بردن از خواندن (آن را به صورت شاعرانه بخوانید) را بخوانید یا می توانید پاشنه های خود را بکشید و واقعا فرهنگ فرهنگ لاتین را یاد بگیرید. در کل واقعیت، یکی از دلایلی که من آن را خیلی دوست دارم این است که فقط درباره فرهنگ لاتینی صحبت نمی کند، بلکه آمریکایی درجه یک و پایین تر است. و Cisneros alsos واقعا مسائل داخلی لغزنده را به وجود می آورد زنان در همه جا با یکدیگر روبرو هستند. شیرین آن، غم انگیز است، آن کمی ترسناک و خنده دار - ITS 100 صفحه یا بیشتر از WONDERFUL !!

مشاهده لینک اصلی
نقاشی های بسیار زیبا و شاعرانه که با هم ادغام می شوند تا داستان اسپرانزا، یک دختر جوان آمریکایی مکزیکی را در محله ای فقیر و پر از داستان، رشد دهد.

مشاهده لینک اصلی
کاربران Goodreads این کتاب را در دو لیست متفاوت قرار داده اند:Worst Books of All Time @ andBest Books of the 20th Century @ Huh.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خانه خیابان مانگو


 کتاب سال مرگ ریکاردو ریش
 کتاب سمرقند
 کتاب طاعون زدگان
 کتاب پیانو
 کتاب موسیقی شب
 کتاب و تو خواهی یافت