کتاب خانه ای برای آقای بیسواس

اثر وی. اس. نیپال از انتشارات نیلوفر - مترجم: مهدی غبرایی-ادبیات داستانی

شاهکار اولیه کار حرفه ای ویسکی سعید نایپول، "خانه ای برای آقای بیواس" یک داستان فراموش نشدنی است که توسط پدر نایپولز الهام گرفته شده است که به عنوان یکی از بهترین رمان های بیستم میلادی شناخته شده است. در ماه های شانزده ساله، آقای محمد بیسواس در مقابل سرنوشت برای رسیدن به بعضی از ظواهر استقلال مبارزه کرده است، و تنها با یک عمر از فاجعه مواجه است. آقای بویسو از یک محل اقامت به سوی دیگر پس از مرگ غرق پدرش، که او به طور سهل انگاری مسئول است، مشتاقانه برای مکانی که می تواند به خانه بپردازد، مشتاق است. اما هنگامی که او به خانواده سلطنتی سلطنتی که او ناخودآگاه وابسته می شود، ازدواج می کند، آقای بیواس در تلاش سخت و بی پایان برای تضعیف قدرت خود در برابر او و خرید یک خانه از خود است. کمدی ترسناک و دلنشین، یک خانه برای آقای بویسو به طور استراتژیک تلاش انسان را برای خودمختاری علیه یک بوم پس از استعمار نشان می دهد.


خرید کتاب خانه ای برای آقای بیسواس
جستجوی کتاب خانه ای برای آقای بیسواس در گودریدز

معرفی کتاب خانه ای برای آقای بیسواس از نگاه کاربران
@ Biswas @ نوعی از رمان است بعضی از آن ها شکایت می کنند که کمی هیجان انگیز و بی هدف است و این به میزان قابل توجهی است. اما آنچه كه كتاب به دنبال آن است، انجام دادن (من مشكوك) اين نيست كه خواننده داستاني خوب و منظم با آغاز، ميانه و پاياني داشته باشد. نایپول قصد دارد چیزی حماسی بیشتری داشته باشد: برای توصیف یک زندگی انسانی. او به معنای واقعی کلمه شروع به تولد Biswass و ردیابی این عمیق، غمگین، وحشت زده زندگی انسان را تا مرگ او. این واقعیت که زندگی Biswass پر از دنیوی است، کتاب را هرگز شگفت انگیز یا لذت بخش تر نمی کند. در واقع، در یک لحظه در رمان، Biswas تلاش می کند دست خود را در نوشتن داستان کوتاه، و تمام تلاش های خود را خالی داستان های آرزو است که حلقه توخالی و نویسنده خود را کاملا ناراضی است. او ناخودآگاه و ناامید شده و به طور عمیقی توسط دیوانه هایش هدایت می شود، اما زندگی او بسیار پیچیده تر و پیچیده تر از آنهایی است که او در داستان هایش تلاش می کند. و این چیزی است که من در مورد کار Naipauls را تحت تاثیر قرار می دهم. او یک مرد عادی و گاهی اوقات پریود را می گیرد و او را در زندگی شخصی اش به عنوان یک قهرمان ناشناس می شناسد. زندگی شگفت انگیز نمی تواند تقریبا به عنوان رضایت بخش باشد تا یاد بگیرد که در زبان سرسخت V.S. نایپول، که درام و شعر عالی و هیجان های صادقانه از شخصیت های خود را به طرز شگفت انگیزی زندگی عادی می آموزد. اگرچه این داستان در ترینیداد در میان جامعه هندی عمدتا اتفاق می افتد، نایپول باعث می شود که بیسوایی به طور ناگهانی در ارتباط با بحران هایی که همه برای همه به همراه دارد، از جمله مرگ والدین، رقابت های برادر و خواهر و برادر، به طرز ناخوشایندی نسبت به زنانی که به سختی می دانید، تغییرات شگرف و غیر منتظره، شکستن روابط با گذشته برای خودتان، دلخوشیها و دلخوشیهای کودکان، و در نهایت، اقدام ساده برای پیدا کردن یک خانه از خودتان است. در میان تمام این درامهای شگفت انگیز، عجیب و غریب است (به هر حال به من هنجارهای فرهنگی هندو و جامعه هندی، که هر دو بوسوی دائما مقاومت می کنند. من تحت تاثیر قرار گرفتم، هرچند که برخی از مبارزاتش بسیار خارجی هستند، من می توانم به هر حادثهای کوچک که تجربیاتش را در بر می گیرد، مرتبط باشم. در کل، این رمان مانند رمان جان آپدایک و داستان هندی که نمی داند چقدر بزرگ است این است که در پایان کار شما خود را ریشه داری می کنید، با این حال موفقیت های کوچک خود را در یک زندگی دیگر مضحک پیدا کنید. برای افرادی که در زبان عشق هستند، من این کار را به اندازه کافی توصیه نمی کنم.

مشاهده لینک اصلی
@ پس از آن، و بسیار آرام، در زمان های امن از تنش های مختلف، زمانی که خاطرات قدرت را به درد زد، با درد و یا شادی از دست داده اند، آنها را به جای قرار می گیرند و گذشته را پشت سر می گذارند. @ - Page 557 نزدیک به پایان رمان، این قطعه کوچکی از جملات نه تنها یک بیت زیبا و تحریک آمیز از پروسس به خودی خود (که مطمئنا این است)، بلکه به نظر من کلیدی برای درک داستان نایاپولز فوق العاده در مورد Mohung Biswas، تاسف ترین مرد تلاش کرد تا در ترمیناد پس از استعمار به آنجا برود. در روز تولدش، یک مامور (پس از بررسی کودک) به خانواده آقای Biswas اعلام می کند که او چیزی از لعنت به آنها و به خود است. و برای بقیه کتاب، ما می بینیم که این نبوت زمان و زمان را دوباره به اجرا در آورد، زیرا شخصیت اصلی ما (و باعث می شود) بسیاری از اشتباهات کمدی و تراژدی های ویرانگر است. اما، با این همه بدبختی که توسط اعضای خانواده های عظیمش (و همچنین فرزندان خود) شگفت زده شده بود، از هر زاویۀ زده شده بود، آقای بایواس امیدوار است که روزی یک خانه از خود داشته باشد تا پادشاه شود دامنه خود این کتاب گویای غیر معمولی است، گاهی اوقات برای بسیاری از صفحات در یک روز تمرکز می کند، گاهی اوقات در طول چند سال فقط چند پاراگراف را پوشش می دهد. اگر چه تعدادی از لحظات یا حوادثی که در طول زمان در آن زندگی می کنند، وارداتی واضح در زندگی شخصیت اصلی هستند، اما در نقاط دیگر آنها به نظر می رسد تقریبا به طور خودسرانه انتخاب شده اند. اما این هیچ انتقادی نیست، زیرا احساس می کنم به نقل قول بالا مربوط است، زیرا این رمان به نظر من به نظر می رسد مانند مجموعه ای از خاطرات که توسط قهرمان ما در حال پایان است. خاطرات با هم به هم متصل می شوند تا بتوانند تا حد امکان نزدیک شوند، کل یک انسان گذشته است. و چه کسی می تواند ادعا کند که فلاسفه انسانی یادآوری را درک می کند و چه چیزی را انتخاب می کند تا به چالش بپردازد؟ اما برای پایان دادن به بازبینی می تواند بدون اشاره به روش استادانه ای که در آن V.S. نایپول تابناک خود را از شخصیت های به یاد ماندنی می کشد و جهان را به گونه ای ایجاد می کند که فقط یک رمان نویس از بالاترین درجه می تواند به دست آورد. و طنز (!). زمان ها (به ویژه در نیمه دوم رمان، زمانی که آقای Biswas شروع به ناپدید شدن خود را به عنوان یک مقاله نویس اخلاقی فقیر روزنامه ها) زمانی که من مجبور بود که کتاب را کنار هم برای لحظه ای از خنده. دلیلش این است که من بسکت کیتون را خیلی دوست دارم - احساس می کنم که یک طنز آمیز بزرگ، چیزی است که باید پرورش یابد، و من علاقه ای به هرکسی که می تواند باعث خنده من شود. این رمان این کار را انجام داد و خیلی بیشتر. من این را به کسی که آن را خوانده ام توصیه نمی کنم، و من قصد دارم بیشتر از آقای نایپول 4. 5 ستاره بخوانم

مشاهده لینک اصلی
V S Naipauls چهارمین رمان بلند ترین تا کنون است. با این حال هنوز هم جامعه هندو هندی Trinidadian را در معرض رشد قرار داده است، مکان ها، مردم، سنت ها، صاحب نظران و ستیزه جویان، بقایای نظام کاستی هندی، همه در بازی هستند. پس از خواندن تمام چهار کتاب، من قسم می خورم احساس می کنم مثل این است که من این افراد را به خوبی می شناسم. این یک کتاب خیره کننده تر است. بعضی از شوخ طبعی باقی می ماند اما احساس می شود که محبت Naipauls برای مردم خود waned. این داستان تمام زندگی آقای Biswas از زمان تولد خود را تحت یک نشانه های بد به مرگ او می زند. یکی از چیزهای جالب این است که نویسنده او را به نام آقای Biswas نام می برد و به ندرت از نام او استفاده می کند. آقای Biswas پدرش را در سن جوانی از دست داد و بیشتر توسط خویشاوندان در مراحل مختلف فقر زندگی می کرد. او عملا هیچ اعتماد به نفس نداشت اما رویای مادام العمر او یک خانه بود. او در نهایت با یک خانواده ثروتمند ازدواج کرد، به عنوان خبرنگار روزنامه کار میکرد و چهار فرزند داشت. تا سن چهل سالگی، او محکوم به زندگی در خانه های خانواده اش بود که در آن احساس آرامش می کرد. من از این که چرا رمان را چنین خوانایی پیدا کردم، گیج شده ام. نوشتن مطمئن است و در قالب کاملا شبیه هیچ نویسنده دیگری نیست. علاوه بر غرق کردن خواننده در جامعه و زمان های ترنیداد، از جمله بندرگاه بندر اسپانیا، نایپول زندگی آداب و رسوم، تلاش ها و جزئیات صمیمانه این افراد را به ارمغان می آورد. او باعث شد من احساسات نامطلوب و تلاش های ابدی خود را برای افزایش کارگران مشتاق که اجداد آنها در مشارکت در زندگی عمر قرن بیستم از طریق تحصیل و درک فرصت های کسب و کار احتمالی بودند، احساس کنم. بنابراین داستان مهاجر در طولانی مدت است اجرا می شود و تقریبا داستان جهان است: افرادی که از جایی دیگر به صورت انتخابی یا به دلیل جنگ و بردگی آمده اند، زندگی خود، آداب و رسوم و باور های دیگران را با دیگر مردم ترکیب می کنند. این اساسا یک داستان غم انگیز است و بنابراین زندگی آقای Biswas با شکست و تحقیر انجام شده است. من امیدوار بود که او به نوعی پیروز شد، اما دستاوردهای او منحصر به فرد بود، یادآوری می کنم که تاریخ عمدتا تشکیل شده از اکثر مردم روز به روز زندگی می کنند امیدواریم که تا حد زیادی شکسته شود، اما همیشه این امیدها را به عنوان یک انگیزه برای بالا بردن بقای صرف شده در اختیار شما قرار می دهد. خانه برای آقای بویسو به عنوان کتاب شکست نایپولز در نظر گرفته شده است. پس از آن او به نوشتن رمان های مجموعه در بریتانیا و در سراسر جهان نقل مکان کرد. او جایزه بوکر و نوبل را به همراه شهرتی که در سالهای اخیر با اتهام اشتباه و نژادپرستی روبرو بوده است، برنده شده است. در تصویرهای متعدد ضرب و شتم کودکان و همسران و بی اعتمادی عمیق به کسانی که هندو نیستند که ریشه های اولیه او را فلفل می کنند، می بینم که چگونه تاثیرات آن برای رسیدن به سطح صحیحpolicy درست می شود. شاید او آقای او در طول زندگی خود با او زندگی کرده است.

مشاهده لینک اصلی
هنگامی که یک کتاب از چنین شهرت پیش رفته است، دشوار است که ایدئولوژی روشن را حفظ کند. سیلماز، به ناچار زمین می زند. ما فقط می توانیم این درخشان را پیدا کنیم. توجه. پایان تاریخ. آیا ما دوست نداریم که همه دوست داشته باشند. آیا می توانم نفرت نداشته باشم، اما پیدا کنم که فقط به خوبی ساخته شده اما نه فرامانی. اگر آن را به خوبی نوشته نشده است، اما من برای خودم برای این تاریخ سخت دشوار است.

مشاهده لینک اصلی
گفتگوی Trinidadian-English فقط درخشان است و مردم هم در همان زمان بسیار غم انگیز و خنده دار هستند و آقای Biswas آقای Biswas از زمان او BORN نامیده می شود. چطوری می خوای بهش فایق بشی؟ حتی اگر شما فکر می کنید سیاست های نایپولس خشمگین است، هیچ انکار این کتاب شاهکار نیست.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خانه ای برای آقای بیسواس


 کتاب پان
 کتاب فرزند عشق
 کتاب داستان های خوب برای دختران بلند پرواز
 کتاب دوتا خفن
 کتاب عاشق
 کتاب بیگانه