کتاب جنایات نامحسوس

اثر گی یرمو مارتینس از انتشارات نشر چشمه - مترجم: ونداد جلیلی-ادبیات داستانی

گی‌یرمو مارتینس، نویسنده‌ی آرژانتینی، از نویسندگان نسل سوم ادبیات معاصر آمریکای لاتین است، دکترای منطق ریاضیات دارد و به ریاضیات، منطق، فلسفه، ادبیات و روابط بینابینی این موضوعات بسیار علاقه‌مند است. کتاب جنایات نامحسوس نتیجه‌ی اجتماع این علایق و مطالعات اوست. او در این رمان، در قالب داستان معمایی و جنایی، به زبانی بسیار ملموس و قابل‌فهم به موضوعاتی مثل فلسفه‌ی ویتگنشتاین، اصل عدم قطعیت هایزن‌برگ، نظریه‌های گودل و بسیاری نظریات فلسفی یا متأثر از فلسفه می‌پردازد و این‌ها همه را در یک روایت داستانی پرکشش و بسیار محکم و اندیشیده جا می‌دهد و ماجراهایی را بازگو می‌کند که یک دانشجوی دکترای ادبیات آرژانتینی در دانشگاه و شهر آکسفرد ناخواسته درگیرشان می‌شود. تلفیق برخی رخدادهای واقعی جالب توجه با روایت داستانی به کتاب حس‌وحالی مستندگونه و عینی می‌دهد و خواننده را بیشتر درگیر داستان می‌کند و روابط مرد دانشجو با پروفسوری که از اساتید برجسته‌ی ریاضات زمانه‌اش است، با پیرزنی که صاحب‌خانه‌ی اوست، با دختری که حین بازی تنیس با او آشنا می‌شود و این آشنایی به‌سرعت به رابطه‌ای صمیمانه بدل می‌شود و همچنین با نوه‌ی پیرزن که نوازنده‌ی حرفه‌ای ویولون‌سل است، در امتداد روایت به شکلی استادانه منظور شده است و نکاتی را آهسته‌آهسته بر خواننده عیان می‌کند که سبب می‌شود خواننده پس از پایان خواندن داستانی گیرا، خواسته‌ناخواسته اطلاعاتی مفید از مباحث مختلفی که نویسنده مطرح کرده به دست بیاورد. جنایات نامحسوس، مهم‌ترین کتاب مارتینس، در زمان چاپش جایزه‌ی پلانه‌تا (۲۰۰۳) گرفته و به زبان‌های زیادی ترجمه شده است.


خرید کتاب جنایات نامحسوس
جستجوی کتاب جنایات نامحسوس در گودریدز

معرفی کتاب جنایات نامحسوس از نگاه کاربران
اثري در قالب يك داستان معمايي و جنايي كه به مسائل مهم رياضي و فلسفي نيز مي پردازد، درواقع از نويسنده اي كه دكتراي منطق رياضيات داشته و به ادبيات و فلسفه علاقه مند است مي توان چنين رماني انتظار داشت.
#قسمتي_از_كتاب
انسان چيزي نيست جز رشته اي از فعاليت هايش، يك مشت شكل كامل نشده كه هيچ وقت نميشه كامل فهميدشون، در واقع اگه آدم چيزي نباشه جز يك سري كه از كاراش تشكيل شده، تا نميره نميشه تعريفش كرد، حتي يك كار، آخرين كار مي تونه همه ي وجود قبليشو پاك كنه و با همه ي لحظه هاي زندگيش در تضاد باشه.
#جنايات_نامحسوس
#cheshmehpublication #نشر_چشمه #گي_يرمو_مارتنيس #ونداد_جلیلی #ادبيات_اسپانيا #جايزه_پلانه تا #مطالعه_کنیم #كتاب_بخوانيم #رمان_خارجی #premio_planeta

مشاهده لینک اصلی
آدم وقتی به یه جهت نگاه کنه، همه ی جهت های دیگه از دیدش بیرون میره. وقتی از یه راهِ ممکن جلو بره، تو زمان واقعی پیش میره و شاید دیگه فرصت تغییر مسیر نداشته باشه. به پیترسن هم گفتم، من از این نمی ترسم که اشتباه کنم، بیشتر از همه از چیزی می ترسم که همه ی عمرم اتفاق افتاده : که چیزی که تو فکرمه به بدترین شکل اتفاق بیفته.
#جنایات_نامحسوس روایت قتلهاییست سریالی که در آکسفورد رخ میدن و به نظر میاد قاتل از کتاب یک ریاضیدان نابغه استفاده میکنه تا قتلها رو با تستفاده از نمادها و ریاضیات انجام بده.
داستان خیلی روی بخش جناییش متمرکز نیست، بیشتر به توصیف نظریه های ریاضی و فلسفی میپردازه. کتاب خیلی سرگرم کننده ای نیست ولی راحت میشه خوندش اگر به جنایت و از جمله ریاضیات علاقه دارین.

نشر چشمه هم تازگیا طرح جلدهاش خیلی خوب و متفکرانه و مرتبط با محتوای کتاب شده که خیلی بهتر از قبله.

مشاهده لینک اصلی
دیروز من دکا شوهر من، @ آنچه به © زیبا، پس © S یک مدت زمان طولانی برای خواندن یک رمان در 2 شب و راضی است @. به نظر میرسد که مد در حال حاضر رمان 600 صفحه حداقل، تا خریداران می دانیم که آنها پول پرداخت (محتوای مهم نیست) رمان .این ارائه آنچه در آن وعده داده است: سرگرم کننده، لذت بخش را بخوانید، رمز و راز جالب است و گرفتن برخی از ریاضیدانان و filosóficos desvarÃos که به برخی از اعتبار به طرح است، نیز بسیار بعید نیست. (هرچند من مجبور بودم گوگل را به ویتگنشتاین بسپارم که هرگز آن را خوانده ام). این همه در کمتر از 250 páginas.Se شما می توانید از سرزنش که زمان های خاص وجود دارد که در آن به نظر می رسد که یکی را حدس بزند پایان، البته آنها نمی، منحرف ما را با acá و به آنجا، و به عنوان قهرمان داستان، به نظر می رسد این است که چیزی وجود دارد بسیار واضح است که ما نمی بینیم اما ما در هر لحظه آن را کشف خواهیم کرد. استدلال برتری از هر رمان خوب پلیس. شما می توانید lentoComo در رنا © Lavand فوت و فن انجام نمی شود و اشغال یک فصل کامل از کتاب، حقیقت واقعا ساده است، و ما همه نشانه هایی از راه کاملا آشکار نشان داده اند.

مشاهده لینک اصلی
امتیاز واقعی من برای قتل آکسفورد احتمالا حدود 3.5 ستاره است زیرا گویلرمو مارتینز نویسنده خوبی است. اما من این کتاب را به عنوان یک رمان نوشته شده توسط یک ریاضیدان برای ریاضیدانان توصیف می کنم. تقریبا تمام شخصیتها، به جز کارآگاه، ریاضیدانان حرفه ای یا آماتور هستند - از جمله اولین قربانی. و درصد قابل توجهی از 197 صفحه از رمان نه داستان، بلکه یک ریاضیدان با یکی دیگر از ریاضیدانان در مورد برخی از ریاضیدانان دیگر و یا در مورد برخی از نظریه ریاضیات صحبت می کنند. بخش های کوتاهی از روایت روایت، فقط با عواطف گاه به گاه و جنبه های کمی، مانند بیضه های کوچک در بیابان شناختی درهم می مانند. این ممکن است به نظر من بدتر از آن است که من قصد دارم. من لذت بردم از خواندن رمان لذت بردم، اگرچه خلاصه آن احتمالا یک چیز خوب است. و پایان یک پیچ و تاب جالب است. پس از آن، آکسفورد به عنوان یک محیط است. من رمان یک توصیه واجد شرایط ارائه می دهم. آن سخت است که از واقعیت فرار کنی که هر جرمی که در آکسفورد در آن قرار دارد فقط خواسته است که با سری Inspector Morse Colin Dexters مقایسه شود (البته البته بازرس لوییس و Spin-off و Endeavour). چیز آسان برای زندگی کردن نیست

مشاهده لینک اصلی
این رمان دارای مراتع قرمز بیشتری نسبت به یک بازار ماهی کمونیستی است. اما این خوب است زیرا من رمانهایی را می خوانم که شما را می اندازند و شما را حدس می زنند. حتی اگر بعضی از مراتع آشکار باشند، زمانی که شما آنها را انتظار نداشته اید، همیشه کمی از آنها شنا می کنید. قتل آکسفورد یک رمز و راز زیبا درباره دو آکادمی دانشگاه آکسفورد است که سعی در حل قتل دارند و اگر به نظر کمی ... خوب ... آکادمیک است. دلیل آن است. مارتینز سهم خوبی از ریاضیات، فلسفه ویتگنشتاین و حتی اسطوره های مختلف را برای داستان های مختلفی از قتل می سازد. این ممکن است کتاب سرگرم کننده ترین است که من همیشه بخوانید که شامل استادان ریاضیات، و همه ما می دانیم استادان ریاضی می تواند حیوانات حزب واقعی باشد .... یا نه.

مشاهده لینک اصلی
خیلی از یک @ mystery @ - من تا به حال آن را تقریبا 1/3 از راه را از طریق - به جز چرخش در پایان. این درست است اگر برخی از مثبت آن را جبران کند. متأسفانه، به استثنای چند عبارتی زیبا از آکسفورد در مورد آکسفورد (من هیچوقت آنجا نبودم، اما آنچه که آقای مارتینز نوشت به من حساس بود)، من خیلی نمیتوانم این را مثبت بگویم. مکالمات در مورد ریاضیات خسته کننده بود و عمدتا فراتر از درک من بود - و نه اشاره به صدای نادرست (ریاضیدانان واقعی نمی خواستند چیزهای اساسی را به یکدیگر توضیح دهند.) من نمی توانستم انتظار آقای Martinez گنگ کتاب او پایین، اما او باید راهی پیدا کرده بود برای توضیح بخشی از ریاضیات داستان به یک روش قابل اعتماد تر. اتفاقیات بیشمار زیادی وجود داشت و عمری هم نیست که تصادفی باشد. و شخصیت های بسیار جذاب و جالب بودند و یا هنوز کشف نشده اند. آیا تا به حال این را می دانم؟ نه، نه بیشتر، نه یک Inspector Morse و نه Video Inspector لوئیس. آیا من آن را به یک دوست توصیه می کنم؟ مگر اینکه من قصد نداشتن قطع دوستی را داشته باشم. بنابراین دو ستاره.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب ترکیبی از منطق، فلسفه و قانون کیفری است. این یک رمز و راز جالب با یک پایان پیچ و تاب است. نویسنده برخی از سرنخ ها را ارائه داد، اما حتی پس از آن من را شگفت زده به خواندن راه حل. همچنین من چیزهای ریاضی مانند قضیه Godels، فرقه فیثاغورث و دیگران را دوست داشتم. اگرچه به عنوان یک تجربه بسیار ریاضی نیست، من می خواستم برخی از توضیحات در پایان کتاب، شاید برخی از یادداشت ها، ساخته شده توسط نویسنده. اما اعتراف کردم، جالب بود که برای اطلاعات بیشتر اطلاعات بیشتری در Net را جستجو کنم. بعضی چیزها کمی کمی ناراحت شدم. شخصیت ها خیلی عمیقا توسعه نیافته یا جذب نمیشوند و من نمیتوانم بگویم که من بر روی آنها متصل بودم. آنها برای من واقعی نبودند و داستان داستان کامل بود. اگرچه ممکن است دختر مظنون پسران منافع من را بگیرد. پس از اتمام این کتاب می توانم بگویم که موجودات با چشم بره، روزی مرگ من خواهند بود؛ زیرا وقتی به شرارت بیگانه می آید، محقق وحشتناکی هستم، همچنین برخی از اتفاقی راحت وجود دارد که من را از این موضوع که چرا و چرا اتفاق افتاده و آنها توضیح داده نشده اند. من می توانم آن را به علت کتاب های بیشتر اگر آن را یک سری بود. اما اینطور نیست ... من می دانم سازگاری فیلم با الیا وود و جان هورت وجود دارد. شاید او در آینده تماشا کند تا ببیند آیا بازیگران میتوانند در توسعه شخصیت بهتر کمک کنند یا خیر. به طور خلاصه احساسات من در مورد این کتاب وجود دارد. من بخش ریاضی را دوست داشتم، افسون مشکوک و رمز و راز (با وجود برخی نقصها) بسیار جالب بود. از سوی دیگر، شخصیت های پایه و برخی از سوراخ ها در طرح، نیاز من به کتاب جذب را برآورده نمی کنند. من عاشق قلب M 8 پازل. در حقیقت، این پازل را پیش از این در مقالات ریاضی من در مدرسه ابتداییم دیدم. آیا می توانید به من بگویید که نماد بعدی چیست، بدون جستجو در شبکه؟

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جنایات نامحسوس


 کتاب فرهنگ اسامی خاص روبر
 کتاب مادام مینگ و ده بچه ی نداشته اش
 کتاب آخرین روز های زندگی هلاله
 کتاب ویرانه های گورلان
 کتاب خرگوش کوچولو در گالری
 کتاب از قصر تا قصر