کتاب بیابان

اثر ژان ماری گوستاو لوکلزیو از انتشارات دیبایه - مترجم: آزیتا همپارتیان-ادبیات داستانی

کویر یک رمان است که متشکل از دو روایت متناوب است که در مخالف قرار دارند. اولین اتفاق می افتد در بیابان بین سال های 1909 و 1912 و مهاجرت یک پسر جوان نوجوان، نور و مردمش، مردگان آبی، رزمندگان متواضع کویر را فرا می گیرد. قبیله Nours از سرزمین های خود توسط سربازان مستعمرات فرانسوی فرار کرده است تا از دره Saguiet El Hamra برای کمک به رهبر معنوی بزرگ به نام Water of the Eyes استفاده کند. روایت دوم داستان معاصر لالا، نسلی از مردگان آبی را مربوط می کند. اگرچه او یک یتیم است که در یک جزیره ای شناخته می شود که به نام پروژه در نزدیکی یک شهر ساحلی در مراکش شناخته می شود، خون عشیره افتخار و مشتاق او در رگ هایش اجرا می شود. خیلی زود Lalla باید فرار از ازدواج اجباری با یک مرد مسن تر و ثروتمند فرار کند. او به فرانسه سفر می کند و در بسیاری از محاکمه ها از کار در مجتمع پرستاری تا موفقیت به عنوان یک مدل مد بسیار پرداخت می کند، اما او هرگز خون خونین اجداد خود را تحمیل نمی کند.


خرید کتاب بیابان
جستجوی کتاب بیابان در گودریدز

معرفی کتاب بیابان از نگاه کاربران
BLUF: اگر این بخشی از چالش خواندن نبود، من هرگز در 15٪ گذشته ندیدم. اگر 80٪ اول کاملا برداشته شود، این کتاب رنج نخواهد برد و در واقع میتواند سودمند باشد. توصیف نویسندگان صحنه ها زرق و برق دار هستند، اما این تنها می تواند شما را تا به حال بدون طرح خوب. این اولین بار از برندگان جایزه نوبل است که من راضی نیستند. قدم زدن وحشتناک است! عبارات تکراری غیر ضروری مانندAl Ser وجود دارد که آن را «The Secretpiped» نامیده است، لیست های طولانی نام های قبیله ای بربر و صحنه هایی که 10٪ از این کتاب را توصیف می کنند، اما به چیزی بیش از حالت خلقی کمک نمی کند. سپاسگزار به حرکت در این یکی، و خوشحال می گویند من آن را از طریق! بقیه این اسپویلرها هستند، به خطر افتادن خود ادامه دهید. این کتاب به طور مداوم در مورد معجزه آسا بدون لنگر به اندازه کافی بلند به نظر می رسد به آن قابل اعتماد است. 1) چرا شخصیت اصلی Al Ser را ببینید؟ هرگز آن را توضیح نداده اید و یا آن را برای من بیش از حد ظریف است. اگر او به اسلام معتقد باشد، به طور مرتب به یک چشم انداز مسلمان می پیوندد، چرا او به بخش هایی از جامعه غربی اعتقاد ندارد (ازدواج اجباری با یک بازی خوب). 2) به نظر می رسد که چرا Lalla به نظر می رسد در مورد هر چیزی crap؟ قدم زدن به ثروتمندان، اما او همه را دور می اندازد تا زادگاهش را در یک زاغه ای که او را برای داشتن هیچ شوهر بخواهد، بسوزاند. زاغه ای که اعتقادات و ارزش هایش را قبلا رد کرد. انگیزه او برای پذیرفتن چیزهای معمول او در زندگی هرگز در راه قابل اعتمادی نشان نداده است، در واقع او فقط به نظر می رسد از محل به مکان رفته است و چیزهایی که به او رخ می دهد بدون هیچ مشکلی درگیر است. 3) چرا داستان داستان Nours به ​​طور کلی وجود دارد؟ این هرگز برای من مناسب نیست. در این نقطه من حتی فکر نمی کنم او مربوط به لالا، hes فقط یک دنباله دار به طور تصادفی بسیار جوان از پدربزرگش؟

مشاهده لینک اصلی
مطالعه کویر، توسط J.M.G. Le Clà © zio یک تجربه زنده است. استناد برای جایزه نوبل لیل کلاسیک می نویسد که او \"اخراج از اخلاق، ماجراجویی های شاعرانه و جنجالی عجیب و غریب، کاوشگر یک بشری فراتر از آن و زیر سلطه سلطنت\" است و این قطعا درست است Desert.As من گفتم وقتی که من یک قطعه حساس از رمان را ارسال کردم، این یک کار عجیب و غریب و هیپنوتیزم است، نشان دادن زندگی یک بیابان عشایری که زندگی اش توسط مهاجمان استعماری مختل شد. این تبرئه تبعید، ابتکارات جدید و شکنندگی یک قبیله عشایری آواره، Tuaregs a.k.a مردم آبی، و آن را در زبان و ساختار جدید است که تجربیات یک تمدن که ریشه در استعمار فرانسه در شمال آفریقا را نشان می دهد. این فوق العاده حساس است: Le Clà © zio کویر را به زندگی با نور و رنگ و حس شنهای و باد به عنوان موجودات زنده می کشد. دو روایت وجود دارد: این کتاب با نور در سال 1909 آغاز می شود، به عنوان او شروع طولانی، بی رحمانه و در نهایت زیارت بی هدف به سوی ایمنی. از سرزمین هایشان اخراج شده، قبیله توسط رهبر روحانی خود به شمال هدایت می شوند، جایی که آنها امیدوارند هر دو خانه جدید و حفاظت را پیدا کنند. در این سفر حماسی، صحرا مخرب است. خورشید می سوزد شن و ماسه و باد لباس و پوست را خراب کردند؛ و گرسنگی و تشنگی در بقا، در امید و درک فردیت انسان از بشریت، گرسنگی و گرسنگی است: اولین بار نوری کسی را دید که کسی در کنار مسیر بدون صدا می سوزد و می خواهد توقف کند، اما جنگجویان آبی و کسانی که با او راه می رفتند او را به سوی او فشار آوردند و چیزی نمی گفتند، زیرا هیچ چیز دیگری برای انجام این کار وجود نداشت. برای خواندن بقیه بررسی های من، مراجعه کنید http: //anzlitlovers.com/2014/01/27/de ...

مشاهده لینک اصلی
این رمان متضمن دو داستان است - یکی مربوط به تسخیر فرانسوی شمال آفریقا در آغاز قرن بیستم است که از منظر بیابان کوچولوی جوان به نام نور دیده می شود و دیگری مربوط به زندگی یک دختر جوان به نام لالا، از حدود در حال حاضر، که ظاهرا نسلی از پناهندگان آن زمان است. من خوشحالم که با لو کلسیو روبرو شدم، زیرا این قطعا یک رمان بسیار خوب بود. این نقاط ضعف داشتند: برای طعم و مزه من تا حدودی مذهبی بود، و اگرچه لو کلاسیو استاد توضیح است، به عنوان مثال در دو کتاب اول که خواندید، خیلی زیاد بود، مخصوصا در کنار خیابان ها. بسیار زیاد است که یادآور کتاب های دیگر، به ویژه داستان هایی است که کمی قبل از آن نوشته شده اند - به نظر می رسد، به نظر می رسد طرح هایی برای بخش هایی از این کتاب هستند. این احساس خوبی برای ماهیت فتح فرانسوی در داستان نور است. دوست من که در پاکستان روستایی بزرگ شده است یک بار به من گفت که هرگز فقر واقعی را تا زمانی که از دیترویت دیدن نکرده بود ببیند؛ چیزی شبیه به این یک موضوع داستان لالا است که نشان می دهد تفاوت بین فقر در شمال آفریقا، جایی که شخصیت ها همیشه به قحطی نزدیک هستند، اما شأن و احساس انسان، و شبکه اجتماعی و فقر مارسی، جایی که شخصیت ها (شاید) تا حدودی بهتر از لحاظ اقتصادی هستند، اما باید با ترس مداوم، تحقیر و بیگانگی در انزوای مجازی مقابله کنند.

مشاهده لینک اصلی
من درباره De Clezio، نویسنده ای که تا همین اواخر شنیده بودم، کنجکاو بودم، اما زمانی که متوجه شدم که او جایزه نوبل ادبیات را در سال 2008 دریافت کرده است، فکر می کردم که اد نگاهی بیندازد. این کار نسبتا اولیه (1980) جایگزین هایش دو داستان آفریقایی شمالی است. اولین مورد از دیدگاه یک مرد جوان است که از سال 1900 تا 1910، تحت فرماندهی ژنرال چارلز مانگین، که بعدها به شهرت جهانی به عنوان @ butcher @، مشهور شد، شاهد تخریب روشنی است. از قبیله های بیابانی که در سلطه استعمار فرانسوی شمال و غرب آفریقا ایستاده بودند، هدف فرانسوی برای استخراج نیترات ها و دیگر مواد معدنی ارزشمند از زمین هایی است که قبلا بی ارزش شده اند. مرد جوان زنده می ماند، اما به بیابان رانده می شود، به عنوان بی نظیر به عنوان دمنده باد و شن و ماسه. داستان دوم زن جوان است که او را از آفریقا به خیابان های خشن مارسی برمی دارد، اما او به آفریقا و صحرا می رود تا خود را به یک کودک بیاورد. چه اتفاقی برای او افتاده است ناشناخته است. به نظر می رسد هدف De Clezios به صدای بی صدا و روشن شدن نور در یک دوره فراموش شده تاریخ است. آن را به زیبایی نوشته شده (حداقل، در فرانسه، من فکر می کنم این است) که بر بی انتها از صحرا که از غرور و بدبختی انسان فراتر رفته است.

مشاهده لینک اصلی
خوب. @ Indians @ از دست دادن بانک ها، مدرنیته، سلاح های جدید، سرزمین اصلی اروپا و گداها توسط یک وسیله نقلیه بزرگ و سریع حرکت می کند و در حال حرکت و سپس از پلیس می رود. (هس رفته است.) لالا به سمت اقیانوس بیاب می رود تا کودکش (همانند مادرش) پس از ساختن ثروت در پارسی در صنعت مد مدل سازی (سخت است که در مورد این واقعیت واقع شود) و \u0026 amp؛ در حال حاضر آخرین صفحات روایت طولانی به عنوان قبیله های بومی بومی از بین رفته اند \u0026 amp؛ به وسیله نیروهای سیاه پوست آفریقایی که برای استعمارگران کار می کنند، به صورت خلع سلاح کار می کنند. برای من، نقطه جالب توجه من این تاریخ است. لی کلسیو جایزه نوبل ادبیات را در سال 2008 برنده شد - باید این بیانیه را بررسی کند. بررسی شده است جایزه نوبل ادبیات 2008 --- جین ماری گوستاو لو کلاسیو. این موفقیت قطعی به عنوان یک رمان نویس با دا © sert (1980) آمد، که برای او جایزه ای از آکادمی فرانسه دریافت کرد. این اثر شامل تصاویر با شکوه از یک فرهنگ گمشده در بیابان آفریقای شمالی است که در مقایسه با تصویری از اروپا که از طریق چشم مهاجران ناخواسته دیده می شود. شخصیت اصلی، کارمند مهمان الجزایر، لالا، یک ضدیت اخلاقی است به زشتی و خشونت جامعه اروپایی.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بیابان


 کتاب سرشت زنان
 کتاب مادام پیلینسکا و راز شوپن
 کتاب جزیره دکتر لیبریس
 کتاب جلاد
 کتاب استونر
 کتاب امین و مامون