کتاب بالتازار و بلموندا

اثر ژوزه ساراماگو از انتشارات روزگار - مترجم: کاوه یزدانی نسب-ادبیات داستانی

از دریافت کننده جایزه نوبل سال 1998 در ادبیات، یک رمان "درخشان ... عجیب و غریب" (نظرسنجی نیویورک تایمز) از عاشقانه، فریب، مذهب و سحر و جادو در پرتغال قرن هجدهم در اوج تفتیش عقاید پرفروش ملی.خرید کتاب بالتازار و بلموندا
جستجوی کتاب بالتازار و بلموندا در گودریدز

معرفی کتاب بالتازار و بلموندا از نگاه کاربران
داستان یک baåÿt درجه سانتی HS اوکتای Anarain ± NPusl کای ± تالار ما ± @ NA پرش benzetse د پس از آن ± ساراماگو ضخامت محصول را Ã§Ä ± Ktai ± اما بیشتر çOk zorlandä ± آیا تا کنون به عنوان خوانده شده ± متر ساراماگو در این بود. veliahtä در یک طرف ± N به مناسبت doäÿum manastä ویندوز XP ± R yaptÄ ± ± داستان در مورد ± LA ± kralä فرار در حالی که طرف diäÿ در aã§k insanlarada ± N ویندوز ایکس پی gã¶r blimm و بازوی savaåÿt چپ kaybetmiåÿ baltasarä ± N نار ± ± ± uã§masä insanlarada ابزار برای اولین بار به saäÿla @ بله @ Passarola پدر با kesiåÿtiäÿ به آی ± ± ± نار yollarä بارتولومئو lourenã§o threadsafe یک داستان فوق العاده گفتن ± ± ± yor برای LA. okunmasä ویژه ساراماگو با üSlub شکل و نویسنده ± ± ± آسان نیست اما bittiäÿ در INSANA نگاه به آن iåÿle ردیابی. بسیار توصیه می شود. =)

مشاهده لینک اصلی
اگر گذشته بود، این رمان، در چهره ما برهنه می شد. و ساراماگو سعی می کند افکار و احساسات خود را عمیق تر بکشد.

مشاهده لینک اصلی
یکی دیگر از رمان ساراماگو که در آن داستان و تاریخ به زانو زده است. لا € ™ طرح نازک است که موضوع از روایت است تا از یک رویداد تاریخی خاص ساخته شده، ساخت و ساز از صومعه Mafra را، که بین 1713 و 1730 صورت گرفت، یک ساختمان با شکوه که شامل یک صومعه و کلیسای که قرار بود به رقابت با سان پیترو در رم برای بزرگداشت. لا € ™ چشم مشتاق ساراماگو با تمرکز بر قدرتمند، پادشاه پرتغال جان V و همسر اتریشی خود دونا ماریانا، مراسم دادگاه و processions مذهبی که پروتکل های دقیق، در جزئیات توسط نویسنده توضیح داده، و میزان اجتماعات تفتیش عقاید مقدس منجر به سوختن جادوگران و یهودیان: آنها، قوی، که داستان نوشت، آنها هستند که علامت با هوی و هوس خود هستند، با خون مردم بی گناه و زندگی بسیاری از پاره از خانواده های خود، این دوره از وقایع، خود ترس و ترس. نگاه ساراماگو نسبت به این شخصیت های پر از طنز ظریف است که کشف نفاق از یک نما دینداری است که دست بالا را در احساسات مذهبی است که متصل € ™ ثانیه انسان به خدا، بیان شده توسط یکی دیگر از چهره های تاریخی، پدر روحانی بارتولومئو Lourenç است یا، با معاصران، گفت \"به خاطر مخترع یک ​​دستگاه aerostatic که قبل از بالون بود. â € œDio، معلول دست چپ، ساخته شده € ™ ثانیه universoâ € می گوید که کشیش به یک رسوا بالتازار هفت خورشید، یک سرباز سابق که یک دست در جنگ از دست داده: â € œnessuno نوشت آن، نوشته شده است نیست، فقط من من می گویم که خدا، چرا که © هیچ دست چپ است در دست راست خود را به دست راست او که نشسته نمایندگان منتخب است، هیچ اشاره ای به دست چپ خدا، و نه © مقدس کتاب مقدس، و نه © پزشکان از کلیسا، وجود دارد چپ خدا آن کس نشستن نیست، آن است که از درجه اعتبار ساقط، نیستی، € ™ ثانیه غیبت، به این جهت خدا monco.â € ™ ایتا بر فروتنان € که ساراماگو، به عنوان یک پدر بارتولومئو، تبدیل نگاه خود را پر از شفقت بسیار انسانی، به کسانی که روی شانه های او داستان را در معرض خطر زندگی انجام داده اند، حمل کوه در تخته سنگ Mafra را که برای ساخت صومعه مورد استفاده قرار گرفت، به مردم پرتغالی که بسیاری از سوء استفاده و رنج رنج می برد، و است که به شکل نمادین به نمایندگی از یک جفت از دوستداران ، Baltasar هفت سون و Blimunda هفت قمر، بدن و روح محدود به یک عشق وفادار و بی مرگی، دو نفر که توسط معرض خطر بودن برای نقص جسمی و روانی خود به حاشیه رانده شده و نشان دادن قدرت و صلابت شخصیت و عزم و اراده است که که با درد خو شده، متحد است. رمان است در دسترس نباشد یک رمان خوب، حتی اگر بخش اول به من را ندارد و اغلب از من خسته، به خصوص در شرح مفصلی از مراسم مقدس و بی حرمتی، در حالی که بخش دوم بسیار زیبا است. با این حال، در رتبه بندی شخصی من، رمان زیبا ترین های ساراماگو، که من هرگز متوقف توصیه به خواندن، است، و باقی مانده است، بدون شک، لا € ™ سال از مرگ ریکاردو ریس.

مشاهده لینک اصلی
â € ~Baltasar و Blimundaâ € ™ داستان از Baltasar فلج و blimunda Blimunda، که قادر به دیدن روح مردان و رابطه خود را با کشیش و پیشگام از حمل و نقل، Bartolomeu Lourenco است. این رمان تا حدودی رمان های جادویی واقعگرا مارکز را یادآوری می کند - جادوی جادویی فضا، جهان که با تبخیر زندگی به وجود می آید، با تحقق وجود، به عنوان تابشی از ماه پرتغالی پرتغال، نفوذ درونی زندگی شخصیت را به عنوان مبارزه زیر خرافات از سرزمین و عدم تحمل بازجویی. ساراماگو در تلاش است تا جهان را از طریق چشمان شخصیت اصلی، یعنی بالتاسار، که جهان آن گردباد است، به دست بیاورد، چیزی در مورد کل رمان وجود دارد. هرچند این تنظیم عمیقا واقع بینانه است و برخی از شخصیتها واقعا وجود دارد. عشق و شور و شوق که در آن Blimunda یا Blimunda است که با توانایی غرق شدن در روح دیگران و دیدن ماهیت درونی خود یا Lourenco، که به دنبال مخفی کردن پرواز است خوشبخت می شود، زیرا او را بالاتر از رعایت و رحمت از وجود انسان و شاید حتی او را به خدا نزدیک تر. این سه شخصیت از طریق فانتزی های پرواز در زندگی Baltasar و Blimunda در زندگی زندگی می کنند و از طریق تصورات خود از پرواز، این غفلت جمعی در سبک نوشتار سورئال، متلاشی شده و کاملا نوشتار منعکس شده است - گاه وحشیانه و کمیک و در دیگر زمان های غم انگیز، ساراماگو قادر به ساختن پرده های گسترده و بی پایان احساسات و وجود انسان است. â € œOver از دریای دور، خورشید مانند یک نارنجی در کف دست یک دست نگه می دارد، این یک دیسک فلزی است که از جعلی کشیده شده و جعلی را ترک کرده است، تابش آتشین آن را زخم های چشم، سفید، و سپس سرخ ، قرمز و سپس قرمز مایل به زرد، آن را درخشش ادامه می دهد، اما در حال حاضر تضعیف شده است. \"در واقع، ساراماگوس علامت ناپایدار و فسفری نشانه در خواننده است، که می شود به جهان جادویی و داستان از فلج، جادوگر و کشیش، آرزوی پرواز خود را به آنها اجازه می دهد تا بالاتر از خلوت جهان اطرافشان بچرخند و چیزی معجزه ای به دست آورند.

مشاهده لینک اصلی
فوق العاده است. یک بار دیگر، توسط قدرت و توانایی به حرف زدن این غیرقابل پیشبینی که ساراماگو بود، خفه شد. یک رمان متفاوت از آنهایی که قبلا، شاید تنها - و تنها در بخش کوچکی - به تاریخچه محاصره لیسبون، اگر فقط برای توصیف تاریخی باشد. داستان سرایی چرخ در اطراف allinfinita ساخت و ساز از Mafra را کاخ صومعه، توسط پرتغالی پادشاه و João V به عنوان یک رأی برای تولد اولین دخترش ساخته شده است: در این نقطه عطف، تاریخ sinnesta نمیخوام رویایی کشیش، بارتولومئو د Gusmao، دیوانه در رویای متمرکز برای موفقیت به ساخت یک ماشین با volante.Riesce nellimpresa allaiuto نمیخوام سرباز سابق دست چپ در جنگ از دست داده معلول، یک بومی Mafra و نام بالتازار سته-و محبوب، دختر پیغمبر تپه خود تبعید در آفریقای dallInquisizione و او خودش را دارد قدرت فوق العاده به دیدن داخل بدن، Blimunda Sette-Lune.Il کشیش می یابد که قانون جاذبه می تواند تنها با یک بازی جاذبه های بعدی، که در آن نقش اساسی انجام اراده محصور در داخل هر یک از ما و که موفق به کسب تنها Blimunda می تواند دیدن (گرفتن استعاره، این، از نیروی مخرب که انسان در داخل خود را حفظ می کند ) .این داستان ادامه دارد و من نمی توانم نشان می دهد در حال حاضر، اگر تنها به دلایل از فضا. باقی مانده است وجود دارد، و من آن را تکرار، رگ روایت شگفت انگیز از ساراماگو، طنز، نقد اجتماعی آنقدر هوشمند linsopportabile مصونیت از مجازات و تکبر از اشراف و روحانیون، انقیاد و مطیع ساکت و تحقیر آمیز از مردم، و حضور شوم ثابت dellonnipotente سانتا Inquisione - در هیولا بزرگ ایجاد شده توسط دین نهادینه، اعوجاج شیطانی دیکته، عزیز به ساراماگو، مسیح و سنت Francesco.Tutto به پایان می رسد، و در دایره بسته در لمس کردن نهایی، در یک صریح فوق العاده البته درد. همانطور که همیشه، من می گویم: تحت تاثیر قرار، minchino و با تشکر از شما به آرامی برای چنین فضل.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب بالتازار و بلموندا


 کتاب روایت یک مرگ در خانواده
 کتاب رویای تب آلود
 کتاب آگوست
 کتاب اوژنی گرانده
 کتاب همزاد
 کتاب راز مرگ خانم جونز