کتاب ابله

اثر فئودور داستایفسکی از انتشارات نشر چشمه - مترجم: سروش حبیبی-ادبیات داستانی

ابله در 1868–1869 منتشرشد. پرنس مویخکین، آخرین فرزند یک‌ خاندان بزرگ ورشکسته، پس‌‌ از اقامتی‌ طولانی در سوئیس برای معالجۀ بیماری به‌ میهن خود بازمی‌گردد. بیماری او رسماً افسردگی عصبی است، ولی درواقع مویخکین دچار نوعی‌ جنون شده‌ است که نمودار آن بی‌‌ارادگی مطلق است. به‌علاوه، بی‌‌تجربگی کامل او در زندگی، اعتماد بی‌‌حدّی نسبت‌ به دیگران در وی پدید می‌آورد. مویخکین، درپرتو وجود روگوژین، همسفر خویش، فرصت می‌یابد نشان‌ دهد که برای مردمی «واقعاً نیک»، درتماس‌ با واقعیّت، چه ممکن‌ است پیش‌ آید. روگوژین، این‌ جوان گرم و روباز و بااراده، به‌ سابقۀ هم‌‌حسّی باطنی و نیاز به ابراز مکنونات قلبی، درراه سفر سفرۀ دل خود را پیش مویخکین، که ازنظر روحی نقطۀ مقابل اوست، می‌گشاید. روگوژین برای او عشق قهّاری را که نسبت‌به ناستازیا فیلیپوونا احساس می‌کند بازمی‌گوید. این‌ زن زیبا، که ازنظر حسن‌ شهرت وضعی‌ مبهم دارد، به‌ انگیزۀ وظیفه‌ شناسی، نه بی‌‌اکراه، معشوقۀ ولی‌ نعمت خود می‌شود تا از این‌ راه حق‌‌شناسی خود را به‌‌او نشان‌ دهد. وی، که طبعاً مهربان و بزرگوار است، نسبت‌ به مردان و به‌ طورکلّی نسبت‌ به همۀ کسانی‌ که سرنوشت با آنان بیشتر یار بوده و به‌ نظر می‌‌آید که برای خوارساختن او به‌ همین‌ مزیّت می‌‌نازند نفرتی‌ در جان‌ نهفته دارد. این‌ دو تازه‌ دوست، چون به سن‌ پترزبورگ می‌‌رسند، از یکدیگر جدا می‌شوند و پرنس نزد ژنرال اپانچین، یکی‌ از خویشاوندانش می‌‌رود به‌ این‌ امید که برای زندگی فعّالی‌ که می‌خواهد آغاز کند پشتیبانش باشد... / به‌ نقل‌ از «فرهنگ آثار»–جلد اوّل


خرید کتاب ابله
جستجوی کتاب ابله در گودریدز

معرفی کتاب ابله از نگاه کاربران
این اولین کتاب من توسط فدور Dostoyevsky بود، و قطعا نمی خواهد آخرین من است! وقتی که شروع کردم خواندن، من به شدت کنجکاو بودم ببینم که نوشته های داستایوفسکی و داستان داستان چطور بود و چرا همه او را دوست داشتند. من به سرعت در داستان غرق شدم و حتی اگر @ Idiot @ یک کتاب 500 صفحه ای است، آن را در عرض یک هفته به پایان رساندم. این داستان از شاهزاده ماشینین ایدئوتک است که به روابطش با روسیه می آید. من دوست داشتم داستان چگونه در یک قطار با شخصیت های مختلف و داستان های مختلف باز می شد که هر کدام در طول روایت ترکیب شده بودند. علاوه بر این، دوست داشتم این کتاب را به طور کامل سفر کنم. میشکین وقتی که به روسیه می آید در کنار هیچکس نمی داند، اما او خیلی سریع آشنایان را می سازد و در فیلم های دراماتیک و پیچیده ای قرار می گیرد. من فکر می کنم یکی از چیزهایی که من بیشتر از این داستان را دوست داشتم این است که چگونه Dostoyevsky باهوشانه از اصطلاح @ Idiot @ به روش های مختلفی استفاده می کند که به داستان مربوط می شود. یک بار دیگر، این مربوط به سفر بزرگ است که او خواننده را می گیرد. Mushkin یک شخصیت دوست داشتنی است که تحت محاکمه و محکومیت از محیط اطراف خود است و شما نمی توانید کمک کنید اما او را دوست دارید. این اساسا برای تمام کاراکترهای این کتاب می آید. هر کس از طریق توصیف های زنده Dostoyevskys زنده است، و تجربه خواندن شگفت انگیز بود به @ دیدار @ هر کس و هر کس. من به وضوح واقعا عاشق قطعات که در آن شخصیت (از این رو Dostoyevsky تبدیل به فلسفی است، و من مجبور شد تا چند تا پاساژ و رعایت حجاب در زندگی. با این حال، شکایت من تنها در مورد این کتاب، این است که یکی از مهمترین شخصیتهای این کتاب، بسیار پنهان است. ما به ندرت در مورد او می شنویم، و هنگامی که ما انجام می دهیم، شما درک نادرست از او را دریافت نمی کنید. من هیچ ارتباطی با او نداشتم، که من را ناراحت کرد؛ چرا که در چشمان من داستان (و پایان) فوق العاده بود، اگر فقط برای او کمی بیشتر احساس میکردم. با این وجود، این یک داستان شگفت انگیز است که شما باید انتخاب کنید اگر شما علاقه مند به Dostoyevsky، و یا فقط در ادبیات روسی به طور کلی.

مشاهده لینک اصلی
این اولین رمان ایست است که توسط Dostoevsky خوانده شده است و قطعا برای بیشتر خواهد بود! اگر چه این کتاب در روسیه است، این یک پسزمینه است که کمی اشاره به این واقعیت دارد. آنچه که کتاب به آن میپردازد، طبیعت سطحی اشراف است، که داستایوفسکی با داشتن شخصیت اصلی، شاهزاده ماشکین، به عنوان یک فریبنده نگاه می کند. این احمق یک نسل از نجیب روسی است، و جسارت و سادگی او به دلیل عدم وجود اطلاعات توسط شخصیت های دیگر اشتباه است. با این حال، همان گونه که در سراسر آن دیده می شود، بینش او در جهان، از نجيلیسم به بحث های علمی و هر چيزي که در ميان است، از دست داده است، آن ها با کسانی که با آنها سخن می گويند گم مي شوند: آنها بيشتر به پول و احترام توجه دارند. داستان در اطراف راگوزين، در قطار. Rogozhin با Nastassya Filippovna، زن که اخیرا نقش همسرش را ترک کرده است، اشتیاق دارد. این وسواس منجر به دیوانگی Rogozhins است، که بین او دوست داشتنی و یا کشتن او تقسیم شده است، چیزی است که شاهزاده در اوایل یادداشت می کند. پرنس پاسخ می دهد که او ممکن است او را ازدواج کند و سپس یک هفته بعد به قتل او برسد. / 5

مشاهده لینک اصلی
من حتی نمی خواهم اظهار نظر در مورد ادم سفیه و احمق را. من فقط می خواهم عمومی بیان تحسین بی حد و حصر من برای داستایفسکی، برای کسی که یک شخصیت بزرگ، والا، غیر قابل تعریف در عین حال در پیچیدگی آن، شاهزاده میشکین تعریف ایجاد شده: یک احمق است و در عین حال بسیار باهوش، در عدم تمایل خود را به قوانین ریاکارانه صادقانه است دلا € ™ جامعه بالا آنقدر ساده لوح به عنوان ترک حیرت زده است، اما همچنین پنهانکاری در صورت لزوم، ریشه دار است، ریشه نیست، به نظر می رسد به عنوان اگر از هیچ جا و در عین حال در همان زمان شهروند روسیه را در تمام جهات، معقول و عاقلانه است عین حال گاهی اوقات آن را مانند یک دلقک به نظر می رسد، بی حال و خفیف است، در حالی که بیش فعال، خنده دار در بسیاری از نگرش او است، همیشه با یک لبخند، اما آن را یکی از شخصیت های غم انگیز ترین که ادبیات می داند. شاهزاده € œidiotaâ € A، A œsegnato € از Dioâ €، کسی است که در مرز بین جنون و نبوغ، بین سطح و عمق، بین مرگ و زندگی، رقمی که پر صفحات است ادبیات؛ من چیزی برای گفتن ندارم جز اینکه به نابغهی روسیه ختم شود.

مشاهده لینک اصلی
من در حالی که در بیمارستان بودم، \"ایدیوت\" را مطالعه کردم، به طور انحصاری، دقیق بودم. آنچه که من به یاد می آورم این است که â € œidiotâ €، شاهزاده Myshkin، در حال حاضر زندگی می کردند؛ و این که من در توانایی او برای دیدن خوب در دیگران جذب شدم - مهم نیست که آنها چه کردند - که من فراموش کرده ام جایی که برای مدت طولانی بودم. من به یاد داشته باشید بسیار شگفت زده شده - و سپاسگزار \"- برای آن. (از این رو 4 ستاره؛ مطمئن نیستم که من آن را بخوانم اگر مجددا آن را بخوانم!)

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ابله


 کتاب همه چیز همه چیز
 کتاب سلام کسی اینجا نیست؟
 کتاب قلب سگی
 کتاب بلندی های بادگیر
 کتاب سرنوشت سازان
 کتاب گرما و غبار